Nem a DK-szavazó kisnyugdíjasok pénztárcájához igazították az eredményváró árlapjàt.
Nem könnyű feladat. De a Hír TV riporternőjének sikerült.
A liberális-konzervatív Polgári Platform nyerte valószínűleg a lengyelországi EP-választásokat 32,8 százalékos eredménnyel a Jarosław Kaczyński vezette jobboldali-populista Jog és Igazságosság PiS) pártja előtt, amely mindössze egy százalékkal maradt el a jelenlegi kormányzó párttól (31,8 százalék) - adta hírül a Gazeta Wyborcza online az IPSOS és a TVN24 közvélemény-kutató cégek exit poll felmérése alapján.
Harmadik helyen a lengyel ellenzéki Baloldali Demokratikus Szövetség (SLD) végzett a szavazatok 9,6 százalékával. Az előzetes várakozásoknak megfelelően a negyedik helyre volt jó az élesen EU-ellenes friss politikai alakulat, az Új Jobboldali Kongresszus (KNP). A veterán politikus Janusz Korwin-Mikke által vezetett párt 7,2 százalékot kapott. Képviselőt küldhet még Brüsszelbe a Lengyel Néppárt (PSL). A centrista agrárpárt 7 százalékos eredményt ért el. A Jobbikkal választási együttműködési megállapodást kötött Nemzeti Mozgalom mindössze 1,5 százalék szavazatot szerzett.
Az MSZP Jókai utcai székházában tudósítónak lenni még április 6-ához képest is egészen borzasztó. Miközben más pártok eredményváróján még az utcán is tömegek izgulnak – például Gyurcsányéknál –, a férfivécében pedig volt miniszterek és elnökségi tagok állnak be a szomszédos piszoárhoz, itt az égvilágon semmi nincs, amiről tudósítani lehetne.
A ciprusi kommunista párt eddig is a legszórakoztatóbb jelenség volt az Európai Parlamentben: szinte minden vitában felszólaltak, és felmondták pontosan ugyanazokat a szólamokat, amik kivétel nélkül a küszöbönálló proletárforradalommal és a tőke uralmának megdöntésével foglalkoztak. Korábban úgy tűnt, hogy egyre fogyatkozik a számuk az EP-ben, de a legújabb exit poll szerint mégis lesznek megint ketten az európai szélsőbal legkonzekvensebb képviselői.
- írja Török Gábor politológus a Facebookon, aki szerint a rendszerváltás utáni első parlamenti választáson az MSZP 10,89 százalékot kapott (534 ezer szavazattal).
A BBC tudósítása szerint a francia szélsőjobb csalást emleget. A Nemzeti Front kiadott egy nyilatkozatot, amiben azzal vádolja a kormányt, hogy ipari méretű csalás történt a választáson, hogy megakadályozzák a győzelmüket. A közlemény szerint a szavazók rossz szavazólapokat kaptak. A párt szerint a manipuláció mögött az ország belügyminisztere, Manuel Valls áll. Egyébként a Nemzeti Front az exit pollok szerint biztos győztese a választásnak.
30%-os részvétel mellett az adatok nem tudják hűen tükrözni a magyar választópolgárok akaratát
A hazai pártok általában rosszabbnál rosszabb zenékkel szokták továbbnövelni az eredményvárás feszültségét, az Együtt-PM most viszont zenében már csatlakozott a fejlett Nyugathoz: kerti zsúrjukon Magyar Bori és Lamm Dávid duója játszik élőben, többek között Paul Simon 50 Ways to Leave Your Lover-jét, meglepően jó feldolgozásban. Külön felhívnám a figyelmet a refrén vokáljaira.
Érdekes, hogy ezt a fegyvert csak a kampány lezárultával vetették be.
Nem vicc, ha most az ATV-re kapcsol, akkor Kálmán Olgával szemben Medgyessy Péter egykori miniszterelnököt látja.
Medgyessy meglehetősen általánosságban beszél, ilyeneket mond, hogy
az uniós tagsággal együtt járnak lehetőségek és kötelességek.
A Mandiner infóira hivatkozva, miszerint a Jobbik megelőzi az MSZP-t, és a DK szorongatja, Medgyessy úgy reagált, hogy
valószínűleg egy katarzist meg kell éljen a baloldal. Ez a katarzis lehet az is, hogy rosszul szerepelnek. El kell induljon egy lényeges átalakulás az MSZP-nél. A baloldalnak gyakorlatilag a nulláról kell kezdenie.
Egészen pontosan 99,07 százalékos – jelentette Pálffy Ilona, a Nemzeti Választási Iroda elnöke az MTI-nek. Az eredményeket csak 11-kor közlik, mert meg kell várni, amíg Olaszországban is bezárnak a szavazókörök.
Az SVT hírportál első exit poll eredményei szerint jelentősen növelték népszerűségüket a bevándorlóellenes Svéd Demokraták (SD), a szavazatok 7 százalékának megszerezésével. Ez megfelel az előzetes várakozásoknak, és ha a végleges eredmény is hasonló lesz, akkor bejuthatnak az Európai Parlamentbe. A másik nagy győztes a Feminista Kezdeményezés (FI), szintén 7 százalékkal ők is kaphatnak helyet a parlamentben, legalábbis az aktuális adatok alapján. A végeredmény persze még változhat.
Az EP-választás hivatalos hírfolyama a Tumblr motorja alatt fut. A most már a Yahoohoz tartozó mikroblog-szolgáltató nagyon jól teljesít kiscicás animgifekben, de az európai választás mégiscsak kifogott rajta:
Az Mno.hu információi is alátámasztják a Mandiner és az Index értesüléseit:
A beérkező hírek alapján az LMP-nél mindenki egyre idegesebb, azzal nyugtatják magukat, hogy áprilishoz hasonlóan majd a végén lendülnek meg a párt adatai, amikor a budapesti szavazatokat is összeszámolják.
Arról is sokat beszélnek az eredményvárón, hogy az alacsony részvétel nem nagyon kedvez az LMP-nek, mert az ő szavazóik nagy része bizonytalan szavazó, akik közül most sokan otthon maradtak.
Hivatalosan nem tehetnék ki a tagállamok az eredményeket este 11-ig, de a hollandok és a finnek mellett a franciák, a görögök, a dánok és az osztrákok is közlik már a részeredményeket.
A Facebookon osztotta meg egy szavazóbiztos a saját eredményeiket Újpalotáról, eszerint a 64-es szavazókörben 863 szavazásra jogosultból 3oo szavaztak, a Fidesz 110 szavazattal nyert, mögötte a második a DK 65 szavazattal, harmadik holtversenyben az MSZP és a jobbik, 34 -34 szavazattal, negyedik az LMP, 26 szavazattal, ötödik az Együtt 25 szavazattal, Seres pártja 3, A haza nem eladó 2 szavazatot kapott. Egy lap rontott lett.
"Olyan verekedés lesz, mint állat" - a helyszíni prognózis az LMP-nél nem a választási eredmény fogadtatására, hanem a Magyar Kupa döntőjére vonatkozik.
Több magyar faluban is szárnyaltak a részvételi adatok: nemcsak a hazai, de az összeurópai részvételi arányokhoz képest is nagyon sokan voltak szavazni vasárnap ezeken a településeken.
Íme a mi a toplistánk, ha ön tud olyan településekről, ahol ennél többen voltak, vagy ahol nagyon nagyon kevesen, ne habozzon és írjon egy e-mailt az ugyelet@mail.index.hu-ra:
De tényleg. Semmi. A Jobbik vezérkara is valahol elzártan konspirálhat, mert csak újságírók, tévések vannak jelen.
A Mandiner információi helytállónak bizonyulhatnak, mert úgy értesültünk a pártok köreiből, hogy közel 100 százalékos feldolgozottságnál
És még egy érdekesség: Budapesten félmillió ember jelent meg szavazni, és így a DK 20 ezer szavazatot vert rá az MSZP-re.
Török Gábor szerint. És talán emlékeznek: az SZDSZ Mohácsa a 2009-es EP-választás volt.
Vizet, feltehetően
"Nagyon örülünk, de még bármi lehet, mert nem lehet tudni, hogy a Mandineren megjelent adatok hivatalosak-e. A DK elnöke, Gyurcsány Ferenc 5-10 százalék közti eredményt jósolt a pártnak, reméljük, nem tévedett" - reagált Vadai Ágnes a Mandineren néhány perce megjelent országos adatokra, amelyek szerint a DK 9 százalékos eredménnyel csaknem utolérte az MSZP-t.
Bár a csatornán túl az emberek szerint az EU legfontosabb kérdései a válságból való kilábalás, a munkanélküliség vagy épp a bevándorlás szabályozása, az íreknek más problémákkal is meg kell birkózniuk. A mértékadó limericki Rubberbandits szerint azzal is fontos lenne végre foglalkozni, hogy hogyan lehet megkülönböztetni egy hipsztert egy csavargótól?
A napjaink ír fiataljait megszólítani vágyó politikusok nehezen mehetnek el szó nélkül a dilemma mellett.
Dániában az előrejelzések szerint a néppárt 23,10 százalékot szerezhet, a Szociáldemokrata Párt 20,50 százalékot, a liberális Venstre 17,20 százalékot. A Radikális Bal nevű szociális-liberális párt 7 százalékot, a konzervatívok 8,6 százalékot, a szocialisták 11,9 százalékot kaphatnak, az unióellenes párt 8,2 százalékot, és mindegyikük 1-1 mandátumhoz juthat. A 2007-ben alapított Liberal Allience nevű liberálisoknak 3,2 százalék jöhet össze, ez kevés a bejutáshoz.
A jelek szerint a szocialistákra adtak le több szavazatot, a Szocialista Párt 38 százalékkal vezet, mögötte a kormánypárti Szociáldemokrata Párt - Demokratikus és Társadalmi Közép 31,4 százalékkal kullog.