Visszavonulással fenyegetőzik az NFL egyik legjobb elkapója, a pár hónappal ezelőtt a Pittsburgh Steelerstől az Oakland Raidershez cserélt Antonio Brown, aki egészen röhejesnek tűnő okból döntene úgy, hogy 31 évesen befejezi:
ha nem engedik, hogy régi, megszokott, 10 éve használt sisakjában játsszon tovább, akkor bizony inkább hazamegy.
Kisebb feltűnést keltett a New York Jets főedzője az NFL-csapat első előszezonmeccse előtt, amikor egy nagyot szippantott egy fiolából, és láthatóan rögtön felélénkült.
Csütörtökön este (magyar idő szerint péntek hajnalban) 11 mérkőzéssel elindult az NFL 2019-es szezonjának rendes előszezonja – a Hírességek Csarnoka-mérkőzésen már túl vagyunk –, a nyitó játéknap legnagyobb pillanata pedig egy 86 yardos visszahordott touchdown után jött, nem véletlenül.
A TD-t a Cleveland Browns újonca, Damon Sheehy-Guiseppi szerezte, aki egészen hihetetlen úton jutott el idáig: a nyáron volt, hogy a szabad ég alatt, a füvön aludt, miközben arra várt, hogy bizonyíthasson egy NFL-csapatnak.
Akár születésnapi ajándéknak is fel lehet fogni az NFL-ben szereplő New England Patriots irányítójának, Tom Bradynek az új szerződését, a hatszoros bajnok QB ugyanis 70 millió dollárért írt alá két újabb évre egy nappal 42. születésnapja után. Ezzel Brady átlagfizetése a hosszabbítás éveit nézve 35 millió dollár lesz, annyi, amennyit a nála 12 évvel fiatalabb Russell Wilson keres – ennél magasabb átlagfizetése egy játékosnak sincs az NFL-ben.
Az 1962 óta megrendezett Hírességek Csarnoka-meccs (Pro Football Hall of Fame Game) nyitotta idén is az NFL-előszezont az Ohio állambeli Cantonban, ahol a Denver Broncos és az Atlanta Falcons mérkőzésén azonnal le is csaptak a csapatok a nyár egyik legfontosabb jelentőségű szabályváltoztatására.
Az NFL történetének legjobban fizetett elkapójává tette a New Orleans Saints a huszonhat éves Michael Thomast: öt évre 100 millió dollárt fizetnek neki.
A harmincnégy éves Adrian Peterson az elmúlt 10-12 év egyik legmeghatározóbb futójátékosa volt az NFL-ben, ennek megfelelően nagyjából 100 millió dollárt keresett pályafutása során, ami azért nagy lóvé, mert soha ennyi pénzt még nem csinált futójátékos korábban. A legfrissebb hírek szerint mégis nyakig ül az adósságokban, és már be is perelték emiatt.
Josh Norman, a Washington Redskins cornerbackje hajmeresztő hobbit talált magának a nyári vakációra, amiről egy videót is megosztott az Instagramján, vélhetően munkaadói legnagyobb örömére.
A szabadságát a napsütötte Spanyolországban töltő védőjátékos ugyanis a tengerpart vagy a történelmi emlékek látogatása helyett az egyik hírhedten veszélyes helyi népszokást próbált ki.
A pamplonai bikafuttatáson vett részt.
Súlyos autóbalesetet szenvedett csütörtök hajnalban a Miami Dolphins NFL-csapat védőjátékosa, Kendrick Norton, akinek bal karját a helyszínen amputálni kellett, közölték csütörtökön a miami hatóságok.
A 2019. július 3-án, 38 éves korában meghalt Jared Lorenzen 2007-ben Super Bowlt nyert csereirányítóként a New York Gaintsszel, szerepe volt az elmúlt évtizedek egyik legemlékezetesebb Super Bowl-pillanatában, mégsem ezek miatt emlékeznek rá leginkább: már az NFL-karrierje után, egy alsóbb szintű arénabajnokságban lett igazi legenda. Pedig Lorenzen pályafutása remekül indult, de soha nem tudta leküzdeni az állandó, és egyre makacsabban visszatérő súlyproblémáit, amelyek végül korai halálát is okozták.
A korábbi NFL-játékos és showman Chad Ochocinco Johnson kezdeményezése kellett ahhoz, hogy kiderüljön, jó eséllyel ki lehet az NFL leggyorsabb játékosa. Az egykori elkapó Chad Johson nevével eladott tornára csak NFL-játékosok nevezhettek, hogy kiderüljön, ki a leggyorsabb amerikaifutballista.
A nevezőket előbb védő- és támadójátékosokra osztották a szombati eseményen, majd párokba rendezve, egyenes kieséses rendszerben küzdhettek meg egymás ellen az NFL-felmérőről, a combine-ról is ismert 40 yardos távon.
Csütörtökön adták át a 2018-as NFL-szezonban bajnok, az idén februári Super Bowlt megnyerő New England Patriots játékosainak a bajnoki címükért járó gyűrűt, amivel nem vacakoltak a Patriotsnál:
422 gyémántot pakoltak a 9,85 karátos fehérarany gyűrűre, van mellette még 20 zafír is, és a csapat közlése szerint ez a legnagyobb bajnoki gyűrű, amit eddig készítettek.
Welcome to the family. pic.twitter.com/Aid7eFhdLi
— New England Patriots (@Patriots) June 7, 2019
520 ezer dollárnyi, mintegy 150 millió forintnyi ékszert loptak el a New York Jets újdonsült sztárjától, Le'Veon Belltől, közölte a hollywoodi rendőrség. Az eset még május 25-én történt, amikor Bell két barátnőjével tért vissza a lakására. Később otthagyta őket, hogy egy edzőterembe menjen, ám amikor visszatért, a két nő, illetve Bell szinte összes ékszere is eltűnt.
85 éves korában meghalt Bart Starr, a Green Bay Packers korszakos irányítója. Starr az Alabama egyetem után 1956-tól és 1971-ig volt a Packers irányítója, ezalatt ötször nyertek bajnokságot a sajtfejűek.
Április végével nagyjából minden NFL-csapat megkezdte a tavaszi felkészülést az önkéntes alapon látogatott, tehát nem kötelező erőnléti edzőtáborokkal. Ezekről nagyjából akkor érkezik csak fontos hír, ha olyan játékos hagyja ki az önkéntes edzéseket, akire számított a stáb, vagy aki a távolmaradásával akar szerződéshosszabbítást kicsikarni, kedden viszont egészen más okból figyelt mindenki a Carolina Panthers edzőtáborára:
a téli, egyéni felkészülés után óriási plusz izomtömeggel futott be a csapat futójátékosa, Christian McCaffrey.
2️⃣2️⃣ coming for it all 😤 pic.twitter.com/WQRIttO1qQ
— Carolina Panthers (@Panthers) April 30, 2019
Az NFL-ben ritkán határoznak meg korszakot rúgójátékosok, a lengyel Sebastian Janikowskinak viszont maximálisan sikerült ez, sőt, már az NFL előtt is tett arról, hogy később legendaként beszéljenek róla. Egyetemi játékos korában megteltek a lelátók, hogy a bemelegítését nézhessék, az NFL-be sokkot okozva került, és most, 19 idénnyel később sokszorosan történelmet írva távozik, hogy végre pihenhessen.
Régóta várt csereügyletet ütöttek nyélbe az NFL-draft második napján, amin a második és harmadik körökben válogattak a csapatok az egyetemi tehetségek közül. Az első napon a legelső választással az irányító Kyler Murray-re lecsapó Arizona Cardinals ugyanis megszabadult az így feleslegessé vált irányítótehetségétől, Josh Rosentől, akit a Miami Dolphins szerzett meg egy idei második és egy 2020-as ötödik körös választásért.
Meglepetést nem okozott, de így is sporttörténelmi pillanattal indult az NFL 2019-es draftja, vagyis játékosválogatója, amin a legelső helyen választó Arizona Cardinals az irányító Kyler Murrayt szerezte meg. A 2018-as szezon legjobb egyetemi játékosának választott Murray tavaly sokáig úgy volt vele, hogy inkább a baseballt választja profi karrierként, de december után meggondolt magát, és azzal, hogy a Cadrinals őt választotta ki az első helyen, a sporttörténelem első játékosa lett, akit az NFL és az MLB draftján is az első körben vittek el.
Játékosok komplett karrierjéről is dönthet az NFL évente megrendezett draftja, amin az egyetemekről – és speciális esetben az egyenesen Európából – érkező tehetségeket válogatják az NFL csapatai. Bár az egyetemi amerikaifutball-bajnokságot is óriási figyelem kíséri Amerikában, évről évre több olyan játékos is akad, akire ilyenkor, és a draftot megelőző felmérőn, a Combine-on csodálkoznak rá a szakírók, általában kivételes fizikai adottságaik miatt.
Bár egyáltalán nincs rá garancia, hogy a nem mindennapi gyorsaság vagy fizikum kiemelkedő karrierhez vezet majd, azért nem árt megismerkedni a legnagyobb szörnyekkel a magyar idő szerint péntek hajnalban induló háromnapos draft előtt, hogy lássuk, meddig lehet feszíteni az emberi teljesítőképesség határait.
Korábban úgy tűnt, hogy csak a befektetőként beszálló NHL-tulajdonos Tom Dundon gőgjén múlt, hogy már az első szezon közepén bedőlt az amúgy működőképes modellre épített, a későbbiekben akár az NFL fiókligájává is válható Alliance of American Football (AAF), ám egyre valószínűbb, hogy a valós ok a liga megszűnésére egy sokkal hidegvérűbb és kiszámolt terv volt.
Áprilisban szokták rendezni az egyetemi amerikaifutball-bajnokság csapatai a tavaszi felkészülési meccseiket, amiken a saját keretüket osztják kétfelé, hogy így mérjék fel, nagyjából ki hol tart a készülésben. Szombaton több ilyen mérkőzést is rendeztek, a fő figyelem pedig – utólag – a Minnesota Golden Gophers csapatára hárult, az ő meccsükön ugyanis touchdownt futott a csapat 180 kilós, 205 centis ausztrál támadófalembere, Daniel Faalele.
Az NFL és az NFL-játékosok szakszervezete (NFLPA) 2015 óta közösen teszteli a játékosok által elérhető sisakokat, és 2018-ban először már TTT, vagyis tiltott, tűrt és támogatott listát is összeraktak a tesztek eredménye után. Az egyéves türelmi időszak lejárta után viszont a 2019-es szezonban már nem lehet használni 11 típust, köztük van az a Riddell VSR-4 is, amit a hatszoros bajnok Tom Brady is visel, a Patriots irányítójának tehát új sisak után kell néznie.
Hosszú hónapok találgatására került pont azzal, hogy Rob Gronkowski március 24-én egy Instagram-posztban bejelentette, 29 évesen visszavonul az NFL-ből, és befejezi a játékot. Gronkowski február elején nyerte harmadik Super Bowlját a New England Patriotscal, amiben tucatnyi NFL-rekordot állított fel. A korai visszavonulás mellett viszont nem a sikertől való elkényelmesedés, hanem a rengeteg sérülés miatt döntött.
Nyolcmeccses, vagyis fél szezonra szóló eltiltást kapott az NFL-től a futójátékos Kareem Hunt, aki még 2018 februárjában, a Kansas City Chiefs játékosaként lökött fel egy nőt egy szálloda folyosóján, majd rúgta meg őt, miközben a feküdt. Az eltiltás értelmében Hunt csak a szezon második felében csatlakozhat új csapatához, a Cleveland Brownshoz.
Magyar idő szerint szerda este 10-kor indult hivatalosan az átigazolási időszak az NFL-ben, amit kétnapos puhatolózó időszak előzött meg – ez idő alatt a szabályok szerint csak egyeztetni lehetett a játékosokkal, de a puhatolózás kezdete utáni percekben már fix számokkal jelentkeztek újságírók, ami jól mutatja, hogy csak egy látszatrendszerről van szó, amit – sok más sportághoz hasonlóan – kijátszanak a csapatok és a játékosok.
Ezt, illetve az NFL őrült költekezését mutatja azt is, hogy nagyjából 7 órával a puhatolózás indulása után öt poszton is megdőlt a sajtóhoz eljutott információk alapján a legmagasabb átlagfizetés rekordja, a támadófalemberek közül a tackle és centerposzton, a védőknél belső linebacker, nickel corner és safety pozícióban örülhetett valaki nagyon.
Bombaüzlettel folytatja tovább a remek építkezést a 2017-es szezont még nyeretlenül záró, azóta viszont rohamosan javuló Cleveland Browns, ami március 12-én éjjel megszerezte az NFL egyik legjobb elkapóját, Odell Beckham Jr.-t. A hihetetlen, többnyire egykezes mozdulatairól híres játékosért egy első és egy harmadik körös választási jogot adtak az idei draftról, valamint a csapat egyik legjobb védőjét, Jabrill Pepperst is be kellett áldozniuk, hogy a New York Giants belemenjen a 26 éves játékos elcserélésébe.
2013-ban a 21. századhoz mérten erősen meglepő történet zajlott le az NFL-ben: az akkor még a Denver Broncosnál játszó védőjátékos, Elvis Dumervil egy faxgép miatt bukott 8 millió dollárt, és igazolt végül másik csapathoz, lemaradva a Broncos az évi Super Bowl-szerepléséről.
A faxgép azóta is jelen van az NFL-ben, a játékosokkal kötött szerződéseket ugyanis még mindig ilyen formában kell eljuttatni a liga New York-i központjába, ahogy a játékosok is így küldik be az aláírt verziót a csapatnak. De nem csak az NFL-ben tölt be sorsdöntő szerepet a fax, az egyetemi amerikaifutball-bajnokságban, a labdarúgásban is jelen van, és Bernie Ecclestone is elválaszthatatlan volt a faxoktól.
A Pittsburgh Steelers elcserélte Antonio Brownt – az NFL legjobb elkapója az Oakland Raiders játékosa lett egy harmadik és egy ötödik körös draft pickért. A Steelers szinte semmit nyert az üzlettel, de nem tehetett mást, muszáj volt megszabadulnia a balhés támadótól.
☠️☠️☠️ #RaiderNation pic.twitter.com/ul6lIVk9dE
— Antonio Brown (@AB84) 2019. március 10.
Mire egy-egy egyetemi amerikaifutballista eljut az NFL-válogatóra, vagyis a Combine-ra, egyáltalán nem mondható ismeretlennek, mégis, évről évre vannak komoly meglepetések a játékosok között. Idén egyértelműen az Ole Miss elkapója, D.K. Metcalf volt az, akitől mindenkinek leesett az álla, hasonló méterű elkapót ilyen izomzattal ugyanis nagyon ritkán látni.
Rovataink a Facebookon