Órákkal a Super Bowl kezdete előtt elkezdett terjedni a hír, miszerint mégis meghiúsulhat az addig biztosra vett Josh McDaniels-Indianapolis Colts szerződés, és a New England támadókoordinátora mégis maradna a Patriotsnál. Akkor gyorsan cáfolták ezt, kedden a Colts Twitteren be is jelentette, hogy McDaniels lesz az új vezetőedzőjük, majd az érintett
kilenc órával később, aláírt szerződés nélkül visszamondta az egészet,
elég nagy bajban hagyva a Coltsot.
Több szempontból is történelmi vereséget szenvedett vasárnap a New England Patriots a Super Bowlban a Philadelphia Eaglestől, ami után rengeteg a bizonytalanság a 2001 óta tizenhét szezon alatt nyolc döntőt megjáró, öt bajnoki címet nyerő csapatnál. Nem a vereség miatt, ha nyernek, valószínűleg ugyanennyi kérdőjel lenne, csak teljesen más szájízzel. A felvetés viszont ugyanaz:
mi van, ha a 2001 óta tartó Patriots-dominancia utolsó felvonását láttuk?
Hétfő késő este arról számolt be a Boston 25 News tévécsatorna, hogy rendőrök érkeztek az Eagles ellen elvesztett Super Bowlról hazatérő Partrtiots-játékos Rob Gronkowski házához, miután felfedezte, hogy kirabolták, miközben ő Minneapolisban játszott.
Óriási ünneplés várható csütörtökön Philadelphiában, akkor lesz ugyanis a Super Bowl-győztes Eagles városi parádéja. Az amerikai sportokban teljesen megszokott, hogy pár nappal a bajnoki cím után a győztes nyitott buszokon vagy egyéb járműveken körbeautózza a várost tomboló tízezrek előtt – amikor 2008-ban baseballbajnok lett a helyi Phillies, kétmillióan mentek az utcákra, elég jól nézett ki:
A város hétfőn úgy döntött, hogy csütörtökön minden iskola és közintézmény zárva tart majd, tehát kvázi munkaszüneti napot rendeltek el, mindenki más úgyis szabadságot vesz majd ki, ha muszáj.
Minden idők talán legjobb Super Bowlját játszotta vasárnap a New England Patriots és a Phidelphia Eagles. Utóbbi 41-33-as győzelméhez elég sok dolog kellett, de a listát valószínűleg az alábbi hárommal kezdenénk:
A New England Patriots egyik legjobbja volt a tight end Rob Gronkowski a hétfő hajnalban elvesztett Super Bowlon, de benne van a pakliban, hogy ez volt az utolsó mérkőzése.
Lehetett számítani arra, hogy a New England Patriots–Philadelphia Eagles Super Bowl nem lesz egy átlagos döntő, de csak az, ami az első félidőben történt, az mindent lesöpört, vagy legalábbis felért két Super Bowlnyi eseménnyel. Hát még, ami utána jött.
Magyar idő szerint hétfő hajnal fél egykor elkezdődik az idei Super Bowl, amit a New England Patriots és a Philadelphia Eagles játssza az idén. Ha nem érti, mi ez az őrület, miért nézi mindenki ezt, és ki az esélyes, gyorsan képbe hozzuk.
Magyar idő szerint február 5-én hajnali fél egytől a New England Patriots és a Philadelphia Eagles találkozik a Super Bowlban. A Patriots négy év alatt harmadszor, az elmúlt tizenhét évben nyolcadszor van a döntőben, a második hatszoros bajnok csapattá válhatnak. Az Eagles 2017-es sztorija viszont filmbe illő, a hajrában elvesztették a csapat legjobbját, az irányító Carson Wentzet, de a cseréjével, Nick Folesszal is Super Bowlig jutottak, ahol Amerika egyik legéhesebb szurkolótáborát vihetik a mennybe magukkal. Mi várható a Super Bowl LII-ben?
A 2016-ban átadott, szinte vadonatúj minneapolisi stadionban rendezik a Super Bowl LII-t, ami a megépítése után nem sokkal arról lett híres, hogy tucatszám ölte meg a környék madarait.
Szombat este tartották az NFL Honors díjkiosztót, ahol minden évben bejelentik a szezon legjobbjait, a legértékesebb játékosnak járó díj tekintetében pedig nem is történt meglepetés, tényleg Tom Brady kapta, aki ezzel a négy nagy amerikai sportbajnokság legidősebb MVP-je lett.
Idén először azonban nemcsak a játékosokat és az edzőket méltatták, hanem az ünnepléseket is, itt a szurkolók szavazhattak a kedvenceikre, a legjobb négy közül pedig végül a Philadelphia Eagles és a novemberben előadott táncuk került ki győztesen.
Celebration of the Year? It's electric.#FlyEaglesFly pic.twitter.com/B76AoIyEIo
— Philadelphia Eagles (@Eagles) February 4, 2018
Ahhoz, hogy egy támadójátékban alkalmazott forradalmi újítás az NFL-ben széleskörűen elterjedjen, kell pár év, és kell pár fontos meccs, amit az újításnak köszönhetően nyernek meg csapatok. Ha ez megtörténik, egyre többen kezdik el másolni, aztán a védelmek megtanulják megállítani azt, és szép lassan elhal a dolog. Ugyanerre a sorsra fog jutni idővel valószínűleg az a run-pass option (RPO) rendszer is, amitől az Eagles a Super Bowl-győzelmet várhatja a Patriots ellen.
A Philadelphia Eagles védője, Chris Long nem mondható journeyman-játékosnak, vagyis olyannak, aki folyamatosan váltogatta volna csapatait. Amikor megtette, akkor viszont tökéletesen csinálta, ezért most az ötödik olyan játékos lehet, aki úgy véd címet, és nyer sorban két Super Bowlt, hogy közben csapatot cserélt. Longnak eközben még az is belefért, hogy a korábbi amerikai elnök, Barack Obama méltassa évértékelőjében.
Kevés dolog tud annyira felpörgetni egy amerikaifutball-csapatot, mint ha folyamatosan azt hallják a játékosok, hogy az ellenfél a jobb, erősebb, ügyesebb. Az NFL-ben, azon belül is a rájátszásban ez hatványozottan így van, az edzők rendszeresen függesztenek ki más csapattól érkező becsmérlő mondatokat az öltöző falára, hogy minden percben emlékeztessék a játékosaikat, lenézik őket. Ugyanebből ered, amiért a Philadelphia Eagles játékosai kutyamaszkban ünnepelték a két rájátszás-győzelmet.
A Super Bowl előtti este, szombaton tartják az NFL Honors díjkiosztót, ahol a szezon legjobbjait jelentik be. A legérdekesebb persze mindig az MVP, vagyis a legértékesebb játékosnak járó díj szokott lenni, de egy NFL-alkalmazottnak most sikerült véletlenül jó előre lelőnie a dolgot.
Már a Super Bowl előtt több amerikai lap is arról írt, hogy a New England Patriots ötszörös bajnok irányítója, Tom Brady visszavonulhat, amennyiben a csapat megvédi bajnoki címét. Erre reagált a nagydöntőt felvezető médiaeseményen a játékos.
Meglepő csereüzletet hajtott végre kedd este a Washington Redskins és a Kansas City Chiefs az NFL-ben, előbbi ugyanis megszerezte a Chiefs irányítóját, Alex Smitht, majd egyből hosszabbított is vele négy évre. Nem is elsősorban a csere ténye a fontos, hanem az, amit elindíthat a 2018-as irányítópiacon.
Az AFC csapata nyerte az idei Pro Bowlt, ami már jó ideje nem arról híres, hogy túl komolyan vennék a játékosok, mivel senki nem akar itt megsérülni a fárasztó idény után.
Nem folytathatja NFL-es pályafutását a Buffalo Bills egyik oszlopa: a center Eric Woodnak nyaksérülése miatt kellett befejezni a pályafutását harmincegy évesen.
Felélesztik a 2001-ben egyetlen szezont élt NFL-rivális bajnokságot, az XFL-t, amely már 2020-ban elindul, és csupa olyan dolgot ígért, amit jelenleg a másik profi bajnokság nem tud. Persze ez még nem jelenti azt, hogy nagy durranás lesz.
Nehéz magyarázatot találni arra, miért lehetett, hogy a két vasárnapi NFL-főcsoportdöntőben három csapat is ugyanazzal a trükkjátékkal, a flea flickerrel próbálkozott. Az eredményességben elég nagy szórás volt, és figyelembe véve, hogy elég nagy a kockázat egy ilyen trükkjátéknál, még furcsább a dolog. De mi is ez az egész?
Szokatlan módon készültek Philadelphiában az Eagles és a Vikings főcsoportdöntőjére, legalábbis a rendőrök: a vasárnapi meccs előtt elkezdték zsírral lekenni a város frekventáltabb pontjain a lámpaoszlopokat, hogy a győzelemtől hangulatba jött szurkolók nehogy felmásszanak azokra, és esetleg kárt tegyenek magukban, vagy másban.
A címvédő New England Patriots NFL-rekordot jelentő 10. Super Bowl-jára készülhet, négy éven belül harmadszor jutottak be a döntőbe, ahol a Philadelphia Eagles lesz az ellenfelük február 4-én. (Magyar idő szerint már február 5-én hajnalban). 2004-ben már játszottak egy győztes döntőt a Philadelphia ellen, a két meccs előkészületei között pedig döbbenetesen sok a hasonlóság.
A New England Patriots-Jacksonville Jaguars-főcsoportdöntő előtt minden arról szólt, hogy a Patriots-irányító Tom Brady keze vajon rendbe jön-e az idény eddigi legfontosabb meccsére. Brady edzésen sérült meg hét közben, össze kellett varrni a kézfejét, aztán csapata első támadása alatt kiderült, hogy ez semmit nem számít. Ettől függetlenül fergetegeset játszott a két csapat.
A főcsoportdöntők végeredménye
A Jacksonville Jaguars kapcsán igazából két csodáról kell beszélnünk, az ideiről és az 1990-es évekbeliről. Kezdjük az utóbbival, mert köze lesz a mostanihoz. Az 1995-ben, semmiből létrejövő klub már a második szezonjában bejutott a rájátszásba, sőt, egyenesen a főcsoportdöntőig menetelt, ahol pont mostani ellenfelétől, a New England Patriotstól kapott ki. A Jaguars az első öt szezonjából négyszer ott volt a playoffban (ez frissen alapított major league-csapatoknál lényegében példátlan), kétszer megnyerték a csoportjukat, 1996 után pedig 1999-ben is szerepeltek a főcsoportdöntőben.
Elég nagy nevek álltak be a projekt mögé, ami filmre vinné a börtönben öngyilkos korábbi NFL-játékos Aaron Hernandez életét. A film alapját a január 22-én megjelenő könyv, az All-American Murder: The Rise and Fall of Aaron Hernandez, the Superstar Whose Life Ended on Murderer’s Row (Amerikai gyilkosság: Aaron Hernandez, a halálsoron végző szupersztár felemelkedése és bukása) adja majd. A megfilmesítési jogokat az a Mark Gordon Company vette meg, amely A hazafi, a Holnapután, a Ryan közlegény megmentése és az Elit játszma gyártója is.
21 évesen meghalt az egyetemi amerikaifutball-bajnokságban szereplő Washington State irányítója, Tyler Hilinski. Három héttel ezelőtt még kezdőként lépett pályára az első osztály élvonalához tartozó csapatban.
Az idei szezon legemlékezetesebb befejezését hozta a Minnesota Vikings-New Orleans Saints-meccs az NFL-rájátszásban, de az sem volt semmi, ami Stefon Diggs győzelmet érő touchdownja után történt: egy szabályt mindenki elfelejtett a nagy ünneplésben.
Rovataink a Facebookon