A Tour de France első hegyi befutájához érkezett a hatodik szakaszon, a rendkívül meredek utolsó emelkedőn elkezdődött az összetett menők igazi csatája, amiből legjobban a címvédő Geraint Thomas jött ki. A szakaszt Giulio Ciccone (Trek-Segafred) nyerte szökésből, néhány másodpercen múlt, de elvette a sárga trikót Julian Alaphilippe-től.
Adásba került az NBC amerikai televíziónál az a Lance Armstrong-interjú, amelyben arról beszél, hogy miért kezdett doppingolni. A hét Tour de France-győzelmétől megfosztott kerékpáros szerint szükségszerű volt az illegális teljesítménynövelők használata, mert csak így volt esélyük.
Peter Sagan nyerte a Tour de France ötödik szakaszát, a dimbes-dombos etap végén simán nyerte a mezőnyhajrát a Bora-Hansgrohe szlovák kerékpárosa. Győzelmével a pontversenyben is növelte az előnyét.
A Tour de France egyik bringása, Pierre-Luc Perichon viszonylag szerencsésen úszott meg egy bukást a negyedik szakaszon. Egy útjelző táblára szerelt légzsák csillapította az ütközést.
A Deceuninck–Quick Step csapat nem tud leállni, Julian Alaphilippe előző napi győzelme után most az olasz sprinterük, Elia Viviani nyerte a Tour de France 4. szakaszát. A várakozásoknak megfelelően mezőnyhajrá döntött a hosszú és sík szakasz végén, ahol az olasz volt a leggyorsabb, fél kerékpárral előzte meg a norvég Alexander Kristoffot (UAE-Team Emirates). Viviani első szakaszgyőzelmét aratta a Tour de Francen-on, ez belépett azon versenyzők klubjába, akik mindhárom nagy körversenyen nyertek szakaszt.
Csúnya balesetet szenvedett Kasper Asgreen a Tour de France harmadik szakaszának végén. A dán bringás nekihajtott egy járdaszigetnek, kerékpárja darabokra tört. Asgreen megsérült, de be tudta fejezni a szakaszt.
A Tour de France harmadik napján a mezőny elhagyta Brüsszelt, és Franciaország felé vette az irányt. Az igazi tavaszi klasszikusnak is beillő, dimbes-dombos szakasz végén a franciák klasszikus menője, Julian Alaphilippe (Deceuninck–Quick Step) egy tökéletesen időzített támadással nyert, amivel a sárga trikót is megszerezte. Öt év várakozás után vezeti ismét francia versenyző a Tour de France-ot.
Bomba meglepetés született a Tour de France második szakaszán, a szombaton sárga trikót szerző Mike Teunissen klubja, a Jumbo-Visma nyerte meg a brüsszeli csapat időfutamot. Az Team Ineos két kapitánya, Geraint Thomas és Egan Bernal lépéselőnybe került a többi öszetett esélyessel szemben.
Harminc év után újra holland sárga trikósa van a Tour de France-nak. Mike Teunissen (Jumbo-Visma) mezőnyhajrában nyerte az első szakaszt, pár centivel megelőzve Peter Sagant (Bora-Hansgrohe) a brüsszeli célban. Teunissen felvezetőember volt, de egy bukás miatt elvesztette kapitányát az utolsó kilométeren.
Három héttel rendkívül súlyos balesete után elhagyhatta a kórházat és hazatérhetett Chris Froome, a négyszeres Tour de France-győztes brit kerékpáros, írja az MTI.
A 106. Tour de France-ról több igazi nagyágyú hiányzik, de talán éppen emiatt lesz igazán izgalmas a háromhetes kerékpáros körverseny. Az idei Tour minden eddiginél magasabb lesz, sok 2000 méter magas csúcsot kell legyűrni, és a viszonylag kevés időfutammal mindez azt jelenti, hogy egy klasszikus hegyimenő is elviheti a sárga trikót a címvédésre készülő Geraint Thomas elől.
A Tour de France szombaton rajtol el Belgium fővárosából, Brüsszelből, de a hagyományoknak megfelelően csütörtökön már megtartották a csapatbemutatókat, és sok bringás pályabejárást tart. Peter Sagan edzés közben meg is állt, beállt egy kicsit dolgozni a pályamunkásokhoz.
Négy és fél év börtönre ígérték az ausztrál Jack Bobridge kerékpáros világbajnokot, mert ecstasytablettákkal kereskedett.
Jövőre újra lesz magyar kerékpáros a sportág topkategóriájában, a World Tourban. Peák Barnabásban augusztustól gyakornok, jövőre teljes jogú tag lesz a Mitchelton-Scottban. Az ausztrál csapat szerdán mutatta be a magyar a kerékpárost, aki magár öltötte új klubja mezét is.
Újabb két magyar bringás próbálhatja ki magát Alberto Contador és Ivan Basso csapatában, a Kometa Cycling Teamben. Dina Márton után Karl Ádám és Vas Balázs gyakornoki szerződéssel kap esélyt.
Jövőre Magyarországról indul a Giro d'Italia, majd három szakasz után Olaszországban folytatódik a kerékpáros körverseny. Nem az első alkalom, hogy hosszú távon utaztatják az egész mezőnyt, de ilyen kevés idejük még sosem volt a szervezőknek, nem egyszerű logisztikai feladatot kapnak.
Látványos lesz a 2020-as Giro d'Italia három magyarországi szakasza, derült ki a kerékpáros körverseny útvonalbemutató sajtótájékoztatóján. Budapest ikonikus látnivalói mellett a Dunakanyar és a Balaton-felvidék is látható lesz a televíziós közvetítésekben. Budapest, Győr, Székesfehérvár és Nagykanizsa lesznek a rajt- és célvárosok jövő májusban.
Peák Barnabás a Mitchelton-Scott csapatától kapott szerződést, így nyolc év után újra van magyar kerékpáros World Tour-csapatban, ami a legmagasabban jegyzett kategória. Peák szerződtetését a Mitchelton jelentette be honlapján.
Tom Dumoulin nem indul a július 6-án rajtoló Tour de France országúti kerékpáros körversenyen.
Csapata, a Team Sunweb csütörtökön jelentette be, hogy az elmúlt időszakban több nehézséggel küzdő 28 éves holland nem vállalja a szereplést.
Rájöttem, nem reális, hogy időben elérjem a saját szintemet. Mindent megtettem, hogy ott lehessek, de hallgatnom kell a testem figyelmeztetésére
- indokolt a 2017-es Giro d'Italia-győztes Dumoulin, aki az olasz körön idén bukott, és térdsérülése miatt feladta a versenyt.
Nem lesz ott a Touron négyszeres bajnoka, Chris Froome sem. Ő múlt szerdán edzés közben esett óriásit, eltört a combcsontja, a könyöke és a bordája, ezzel a 34 éves brit klasszis számára véget ért a szezon.
Ineosos csapattársa, a címvédő brit Geraint Thomas kedden szintén bukott, ám ő vállalja a Tourt, amely 3460 kilométert teljesít a július 28-i, párizsi befutóig. (MTI/Index)
Geraint Thomas országúti kerékpáros keddi bukása után szerdán közölte, hogy jól van, és indul a július 6-án rajtoló Tour de France-on.
Bukás miatt feladta a svájci körversenyt Geraint Thomas, a július 6-án kezdődő Tour de France címvédője.
A legismertebb magyar országúti kerékpárversenyt, a Tour de Hongrie-t 1925-ben rendezték meg először, aztán megannyi viszontagság és megszűnés után, négy évvel ezelőtt támadt fel újra tetszhalott állapotából. Az idei, 40. kiírás után úgy tűnik, hogy nem csak a verseny színvonala, de a magyar kerékpársport is szintet lépett. A 2019-es Tour de Hongrie nem csak a magyar szakaszgyőzelem miatt marad sokáig emlékezetes, hanem azért is, mert két fiatal magyar tehetség óriásit csatázott egymással a Kékes pokoli emelkedőjén.
A vasárnap zárult 40. Tour de Hongrie bőven felülmúlta a várakozásokat magyar eredményességet tekintve, hiszen két kerékpárosunk, Dina Márton és Valter Attila is ott volt az összetett dobogón. A főszervező, Eisenkrammer Károly szerint is ez írt felül mindent, de látni kell, hogy sok területen fejlődtek.
A lett Krists Neilands megtartotta előnyét a Tour de Hongrie, utolsó, ötödik szakaszán, így az Israel Cycling Academy bringás lett a 40. magyar körverseny összetett győztese. A második és harmadik helyen magyar versenyzők végeztek, Dina Márton és Valter Attila a várakozásokat felülmúlva lett a dobogós.
A Kecskemét és Székesfehérvár közötti etapon mezőnyhajrá döntött, amelyet a holland Wouter Wippert (EvoPro Racing) nyert meg.
A szerdán bukásban súlyos sérüléseket szenvedő Chris Froome közleményt adott ki. A négyszeres Tour de France-bajnok köszönetet mondott az őt támogatóknak, és máris a visszatérésen gondolkodik.
Három év után tért vissza a magyar Alpe d'Huez, vagyis a Kékestető a Tour de Hongrie útvonalába. A Karcagról induló, 138 kilométeres szakasz vége a Kékestetőn volt. A pokoli befutót a sárga trikós Krists Neilands nyerte meg, ezzel biztossá tette az összetett győzelmét. A második Dina Márton (Kométa Cycling Team) lett, aki óriás sprintben előzte meg Valter Attilát (CCC Development Team), így Dina lett az összetettben a legjobb magyar.
Chris Froome közel két litert veszített súlyos bukása után, állítja a kerékpáros műtétjén részt vevő sebész. A Telegraph úgy tudja, hogy a brit versenyzőt még mindig az intenzív osztályon ápolják.
A Tour de Hongrie pénteki versenynapja különleges volt, mert két félszakaszt rendeztek. Az első, Kazincbarcika és Tiszafüred közötti 115 kilométeres etapot Lovassy Krisztián, a magyar válogatott versenyzője nyerte meg száz kilométer hosszú szökés után. Magyar győzelmet utoljára 2016-ban láthattunk a Tour de Hongrie-n, akkor Szalontay Sándor nyerte a szombathelyi nyitó időfutamot. A délutáni, második félszakaszon cseh siker született, a hajdúszoboszlói befutón Alois Kaňkovsky, az Elkov-Author csapat sprintere volt a leggyorsabb.
A szerdán edzésbalesetet szenvedő Chris Froome az őt megműtő orvos szerint legalább hat hónapot ki fog hagyni. Egyik versenytársa szemtanúja volt a balesetnek, Dan Martin szerint nem volt esélye a kerékpárosnak.
A Tour de Hongrie pénteki, Kazincbarcika és Tiszafüred közötti első félszakaszát a magyar válogatott színeiben versenyző Lovassy Krisztián nyerte.