A négyszeres Super Bowl-győztes „sajtfejűek” az ötszörös bajnok Dallas Cowboys otthonában léptek pályára, miután az utolsó héten bejutottak a rájátszásba. A második kiemelt texasiak 16 meccset nyertek meg egyhuzamban azóta, hogy a Tom Brady vezette Tampa Bay bevette az AT&T Stadiont, így kedvező előjelekkel várhatták a hazai összecsapást.
Amelyen aztán egy pillanatig sem volt valós esélye Amerika csapatának.
A rájátszást nyitó Houston–Cleveland-mérkőzés elő félidejében igazi pisztolypárbaj alakult ki, egymást követték a nagy játékok és a pontszerző akciók. Aztán a harmadik negyedben a Browns veterán irányítója, Joe Flacco (akit szezon közben az utcáról rángattak be, tulajdonképpen ő volt a franchise negyedik számú karmestere ebben a szezonban) kétszer is eladta a labdát, amivel gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés.
Az Eagles drámai végjátékban maradt alul a tavaly februári Super Bowlon a Kansas City Chiefsszel szemben, de a 2023-as idény előtti felvezetőnkben már arról írhattunk, hogy a holt szezonbeli mozgásokkal talán még jobbá is vált a pennsylvaniai gárda.
Hiszen távozott a döntő kezdőjéből Isaac Seumalo támadófalember vagy éppen Miles Sanders futó a támadók részéről, illetve Linval Joseph vagy Javon Hargrave a védőfalból, esetleg T. J. Edwards a linebackersorból. Mindenhová érkezett legalábbis potens pótlás, legyen szó második körös másodéves Cam Jurgensről, a Detroittól megszerzett D'Andre Swiftről, aki 1263 támadóyardjával a Pro Bowlra is meghívást kapott, vagy az év újonca címre is esélyes (sőt, favorit) Jalen Carterről, vagy Zach Cunninghamről és az első körös Nolan Smithről.
A szép remények szép játékot nem feltétlenül, jó eredményeket viszont gazdagon hoztak az év kezdeti szakaszában, Jalen Hurtsön sem látszott, hogy az ötéves, 255 millió dolláros szerződése jóllakottá tette volna, a csapat pedig egy kissé meglepő, Jetstől elszenvedett vereséget leszámítva sorra nyert, a Chiefs és a Bills ellen egyaránt 17–7-es félidei hátrányból.
A gárda így 10–1-re javította mérlegét, és a liga első számú csapataként menetelt, mígnem beköszöntött a december, és a 49ers elleni 6–0-s első negyed óta mintha nem is ugyanaz a csapat lenne az Eagles, mint november végéig volt. A San Francisco 42–19-re kiütötte Philadelphiában a riválisát, amely lendületből Dallasban is beleszaladt egy hatalmas maflásba (33–13), majd a végjátékban a Seattle is megverte (20–17), ahogyan az utolsó két körben a Cardinals (35–31) és a köztes időszakban egyedül legyőzött Giants (27–10) is, így az utolsó hat meccs mérlege 1–5, az idényé 11–6 lett, amivel az ötödik kiemelést szerezte meg a gárda.
Ráadásul a valójában tét nélküli szezonzárón Jalen Hurts ujja és A. J. Brown térde is megsérült, így elmondható, hogy rosszabb időben be sem üthetett volna a Super Bowl utáni másnaposság.
A rájátszás első körében így az NFC leggyengébb mérlegével záró csoportgyőztese otthonába utazhat, amely a finoman szólva is hektikus idényt futó Tampa Bay Buccaneers lett.
A 71 éves szakember kiváló védelmi koordinátorként és kétszeres bajnok segédedzőként 1991-ben a Cleveland Brownstól kapta meg első főedzői megbízását, az együttessel viszont öt év alatt csak egyszer jutott a rájátszásba.
Belichick 1996-ban a Patriotsnál, 1997 és 1999 között a Jetsnél látott el másodedzői feladatokat, majd 2000-ben a New York-i gárda kinevezte első emberének, hogy aztán első sajtótájékoztatóján lemondjon, és bejelentse, hogy a csoportrivális New Englandnél lesz főedző.
A hétvége legnagyobb sztoriját a Pittsburgh Steelers szolgáltatta, amely Diontae Johnson negyedik negyedben szerzett 71 yardos touchdownjának köszönhetően 17–10-re legyőzte az első helyet már bebiztosító, így sztárjait pihentető Baltimore Ravenst.
Még ez sem lett volna elég a playoffba jutáshoz, a Titans Jaguars elleni sikere viszont egyúttal a Billst is a kieséses szakaszba juttatta. Ha pedig már így volt, a Buffalo az alapszakasz utolsó meccsén megverte Miamiban a Dolphinst, ezzel egészen a 2. kiemelésig száguldott.
Lamar Jackson az új generációs irányítók egyik úttörőjeként került az NFL-be 2018-ban. Már az ezt megelőző években is egyre tendenciózusabban draftoltak olyan quarterbackeket a csapatok, akik nemcsak a levegőben, de a földön is komoly veszélyt jelentenek az ellenfelek védelmére, elég csak Cam Newtonra, Russell Wilsonra, Colin Kaepernickre, Deshaun Watsonra vagy az isteni Tim Tebowra gondolni. A hat évvel ezelőtti játékosbörze kifejezetten erősre sikeredett, hiszen Jackson előtt olyan kiválóságok keltek el, mint Baker Mayfield és Josh Allen.
Természetesen ha futó-irányítókról beszélünk, akkor Michael Vick neve mellett nem lehet elmenni szó nélkül, 2001-ben ugyanis olyan színt hozott az NFL-be, amit addig ritkán lehetett tapasztalni. Ebben az esetben a szavak kevesek ahhoz, hogy érzékeltessük, milyen hatással volt Vick a ligára, így egy YouTube-ra felkerült karrierhighlights-ot hívunk most segítségül. Egy apró történetet mindenesetre elmesélnénk az irányító poszt egyik legnagyobb forradalmáráról.
Michael Vicket a valaha volt egyik legjobb balkezes irányítóként tartják számon az NFL-ben. Nála csak Steve Young, a San Francisco 49ers legendája futott be nagyobb karriert, azonban sokan nem tudják, hogy Vick eredetileg jobbkezes.
A legenda szerint annak idején jobbkezes irányítóként kezdte bontogatni szárnyait, de annyira jól ment neki így, hogy a környékbeli srácok igazságtalanságnak érezték, ha ellene kellett játszani, ezért egy idő után balkézre váltott, később pedig megragadt ennél.
A hétszeres Super Bowl-bajnok, Tom Brady 2022-ben már egyszer bejelentette visszavonulását, majd alig másfél hónappal később meggondolta magát, és inkább benevezett egy újabb szezonra. 2023-ban ugyanakkor egy igen komoly hangvételű videót osztott meg a közösségi oldalán, amelyben könnyek között számolt be arról, ezúttal végleges a döntése: 45 évesen visszavonul az élsporttól.
Egyesek okkal remélhették, hogy a történelem majd megismétli önmagát, így a sportoló ismét visszatér, ám ehhez hasonló bejelentést nem tett. Az Instagram-oldalán december 31-én megosztott bejegyzése ugyanakkor árulkodó részletet rejt.
Patrick Mahomesék már karácsonykor is megünnepelhették volna az újabb csoportelsőségüket, akkor azonban a rivális Raidersnek ajándékozták a sikert – lehet ezt szó szerint is értelmezni, hét másodperc alatt két labdát is adtak a védőknek, amiből egyaránt TD-t szerzett a Las Vegas, amely így érdemi támadójáték nélkül is megnyerte a meccset.
A Cincinnati elleni párharcok az elmúlt évek leglátványosabb ütközetei közé tartoztak, de Joe Burrow sérülése és a bajnok Chiefs döbbenetes visszaesése miatt azért a magyar idő szerint még szilveszter este elkezdődő, de az újévben végződő meccsel szembeni várakozások ezúttal visszafogottabbak voltak.
Ahhoz, hogy tisztább képet kapjunk róla, mi okozta ezt az elképesztően nagy különbséget a két csapat között, vissza kell ugranunk egy néhány héttel korábbi cikkünkhöz, amelyben kifejtettük, milyen igazságtalan döntés áldozata lett a Florida State. A Semionelsnak a tökéletes, 13–0-s alapszakasz mérleg sem volt elég ahhoz, hogy a liga legjobb négy csapatába és ezzel a rájátszásba jusson, még úgy sem, hogy rajtuk kívül csupán két csapat tudott hibátlan maradni.
Az egyetemi amerikaifutball-ligában (NCAA) egészen furcsa rendszer szerint választják ki azt a négy csapatot, amelyek megküzdhetnek a bajnoki címért. 2014 óta az a bevett szokás, hogy az alapszakasz végén egy 13 tagból álló bizottság dönt arról a négy együttesről, akik megküzdhetnek az egyetemi bajnoknak járó trófeáért. Ennek a rendszernek lett áldozata a floridai csapat, a jó hír azonban az, hogy ilyen többet már nem fordulhat elő, 2024-től négy csapatról tizenkettőre bővítik a rájátszás mezőnyét.
Hurrá, vághatnánk rá könnyen, de nézve Mike Norvell vezetőedző mérkőzés utáni nyilatkozatát, az embert a sírás kerülgeti. Ő maga is közel állt ehhez, de nem tört meg a sajtótájékoztató alatt. Nem is lett volna helyénvaló, ahogyan az sem, hogy csalódott legyen csapata miatt. Az igazi csalódás szűk egy hónappal ezelőtt érte az FSU-t, nem most.
Pedig az, hogy Joe Flacco képes jó teljesítményre, aligha kellene, hogy meglepje az embert. A Baltimore Ravens, a Denver Broncos, a New York Jets és a Philadelphia Eagles korábbi irányítója minden idők egyik, ha nem a legjobb rájátszásbeli menetelésének büszke tulajdonosa lehet:
11 TD-passz mellett interception nélkül, 117,2-es irányítómutatóval zárt, miközben idegenben legyőzte a Hollókkal Peyton Manning Denverjét, valamint Tom Brady New Englandjét, majd a San Francisco 49ers ellen Super Bowlt nyert.
Az egyetlen gond, hogy ez a 2012-es idényben volt, 11 évvel ezelőtt...
A nagy szerződés után nem jött össze az újabb csodás menetelés, olyannyira, hogy csak a 2014-es idényben volt azóta playoffban, és bár Pittsburghben nyert a Ravens, New Englandben hiába vezetett kétszer is 14 ponttal, végül Bradyék 35–31-re győztek, és a Seahawks megverésével tíz év után ismét bajnokok lettek.
Flacco baltimore-i jövője a 2018-as játékosbörzén pecsételődött meg, amikor az első kör végén kiválasztották Lamar Jacksont, aki az idény végére el is vette tőle a kezdőposztot, ezután próbálkozott Denverben, New Yorkban és Philadelphiában is, de nem sok sikerrel, és még annál is látványosan kevesebb játékkedvvel, hogy az ember tényleg azt nem értette, hogy miért erőltetik ezt még a csapatok.
A 2023-tól az European League of Football sorozatban szereplő Enthroners komoly erősítést jelentett be Hjalmar Nielsen személyében. A német bajnok Defensive Back még hazájában, Dániában kezdte a futballt az Aarhus Tigers csapatában, majd onnan igazolt Németországba.
A német bajnokságban szereplő Potsdam Royals játékosaként előbb ezüst, majd aranyérmet szerzett, míg valamennyi korosztályos és felnőtt dán válogatottban bemutatkozott. A 24 éves Defensive Back minden bizonnyal komoly erősítése lesz a Fehérvár Enthroners csapatának – becenevükön a Koronázóknak.
A 2022 februárjában a Cincinnati Bengals ellen Super Bowlt nyerő gárda az előző idényben címvédőként csak 5–12-es mérleggel zárt, és nem jutott rájátszásba, ráadásul a mostani szezont sem indította fényesen, kilenc meccs után csak 3–6-os mérleggel állt.
A pihenőhét alatt viszont valami nagyon összeállt Los Angelesben, a Saintset is beleszámolva a legutóbbi hat meccsen 5–1 a mérleg, és az egyetlen vereség is a liga egyik legjobb csapatának, a Baltimore Ravensnek az otthonában jött össze, ráadásban.
Az NFL globális terjeszkedésére történő terveinek keretében eddig már 39 európai mérkőzést rendeztek meg Londonban, Münchenben és Frankfurtban, legutóbb a hatszoros bajnok New England Patriots és az Indianapolis Colts csapott össze kontinensünkön, elképesztő érdeklődés mellett.
A tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) 2026-as szezonjának fináléját, a 2027 februárjában sorra kerülő Super Bowlt a Los Angeles-i SoFi Stadionban rendezik.
A döntés állítólag azt követően született meg, hogy a Patriots november 12-én Németországban kikapott az Indianapolis Coltstól.
Belichicket az NFL történetének egyik legjobb vezetőedzőjeként tartják számon az elért eredményei alapján. 2000-ben vállalta el a New England vezetőedzői posztját, majd hosszú évek alatt letette egy dinasztia alapjait.
Magyarországon a véresszájú amerikaifutball-rajongók között is a szűkebb réteghez tartoznak azok, akik követik az egyetemi bajnokságot. Akik viszont így vannak ezzel, azoknak legalább akkora megdöbbenést okoztak a hétvégi események, mint a tengerentúli fanatikusoknak.
Az egyetemi amerikaifutball-ligában (NCAA) egészen furcsa rendszer szerint választják ki azt a négy csapatot, amelyek megküzdhetnek a bajnoki címért. 2014 óta az a bevett szokás, hogy az alapszakasz végén egy 13 tagból álló bizottság dönt arról a négy együttesről, akik megküzdhetnek az egyetemi bajnoknak járó trófeáért (College Football Playoff Nationa Championship Trophy). Ennek részben az az oka, hogy a csapatok teljesen eltérő erősségű ellenfelekkel mérkőztek meg a szezonban, éppen ezért a sportigazgatókból, korábbi edzőkből és játékosokból álló bizottság a pályán mutatott játék alapján rangsorolja az együtteseket. Figyelembe véve, hogy az adott csapat melyik konferenciában játszik, milyen a sorsolása, hogyan végez a rangadókon, a végletekig kiélezett találkozókon, illetve milyen eredményeket ér el riválisaihoz képest.
Ennek esett most áldozatul a Florida State Seminoles, ugyanis hiába zárta az alapszakaszt 13–0-s mérleggel – amire az első kiemelt Michigan Wolverines és a másodikként rangsorolt Washington Huskies volt képes még a mezőnyben –, csupán az ötödik kiemelést szerezte meg. A playoff mezőnye a Texas Longhornsszal és a floridai csapatot kiszorító Alabama Crimson Tide-dal egészült ki, mindkét együttes 12–1-es mutatóval zárt. A vasárnapi döntés után a Florida State University (FSU) sportigazgatója, Michael Alford úgy nyilatkozott, hogy az egyetemi amerikai futball sokak számára örökre hitelét vesztette.
A következőkben összeszedtük, mi vezetett odáig, hogy a Florida State kegyvesztett lett, és miért okozott ekkora felháborodást Amerika-szerte ez a döntés.
Ha valaki szimplán csak ránézett volna a két együtt mérlegére (Patriots 2–7, Colts 4–5), nem igazán érthetné, hogy mire ez a nagy felhajtás Frankfurtban, és ha hozzávesszük a mutatott játékokat, a New England botrányos támadójátékát és az Indianapolis nem létező védelmét, akkor még tovább vakarhatná a fejét az amerikai futballal most ismerkedő ember ennyi szurkoló láttán.
De egyrészt nekünk, európaiaknak mindig élmény, ha nem kell a tengerentúlra menni egy NFL-mérkőzésért (lásd még a londoni meccsek népszerűségét és a liga további terjeszkedési szándékait), másrészt bár a sportágnak nincsenek mély gyökerei nálunk, ha a kontinensen valaki csapatot választ magának, általában utána kitart mellette jóban-rosszban.
Márpedig amikor berobbant az NFL-láz, akkor ez a két csapat igencsak magas szintet képviselt, Peyton Manning (Colts) és Tom Brady (Patriots) rivalizálásán pedig egygenerációnyi új szurkoló nőtt fel – nem véletlen, hogy még most is rengeteg szurkolója van a két gárdának.
Az állandóságból mára már csak Bill Belichick maradt, de az edzőként még mindig remek (igaz, kissé fáradni látszó) szakember a csapat felépítéséért felelős vezérigazgatóként finoman szólva sem tartozik a legjobbak közé, ez pedig látszik az erősen kiürült kereten is.
No de mint említettük, ez sem vette el az emberek kedvét, és közel 3 millió jegyigénylés érkezett az összecsapásra!
Így pedig nem meglepő, hogy már vasárnap kora reggel a kellemesnek azért nehezen nevezhető 4 fokos, kissé ködös időben is sorra jöttek szembe a különböző NFL-csapatok mezébe öltözött szurkolók, itt tényleg a létező összes gárdára nyugodtan gondolhatunk, hiszen azokat is érdekli a meccs, akik nem feltétlenül ezért a két együttesért lelkesednek, de természetesen többségben volt a Németországban is rendkívül közkedvelt Patriots-szerelés.
Azt sem kell, gondolom, hosszasan ecsetelni olvasóinknak, hogy bár enyhén szólva sem a miénk a világ legnépesebb nemzete, természetesen a világ egyik pontjára sem lehet úgy elutazni, hogy ne találkoznánk honfitársainkkal, legyen ez akár csak néhány frankfurti nevezetesség környékén (a város főtere, legnagyobb kilátója és a híres Goethe-ház is hordozta a magyar hangokat).
Európa egyik legnagyobb városi közterén, a több mint 1000 m²-es területen fekvő Hauptwachén Patriots- és Chiefs-szerelésbe öltözött magyarokkal beszélgettünk a várakozásokat illetően.
Mi is csak e miatt a mérkőzés miatt utaztunk ki Frankfurtba. Ez az idény egyelőre nem sok örömöt tartogatott a csapat számára – mondta az egyik New England-i szimpatizáns, akit arról is faggattunk, hogy minek örülne jobban, ha az együttes kozmetikázna az idény végére a mérlegén (bár a rájátszásszereplés már hiú ábrándnak tűnik), vagy ha legalább jó helyen húzhatna az együttes a jövő évi játékosbörzén. – Hát ez nehéz kérdés, mi is erről beszélgettünk az imént. Egyrészt túl sok helyen lyukas a csapat, hogy egy játékos ezt megváltoztassa, és ha már eddig eljöttünk, akkor azért nyerjen a Patriots!
Hiszen hogyan is máshogy lehetne elkönyvelni, ha nem elsöprő sikerként, hogy a frankfurti mérkőzésekre 1,5 és közel 3 millió jegyigénylés érkezik az alig 50 ezres stadionba.
A magyar amerikaifutball-válogatott jól zárta első A csoportos Európa-bajnoki szereplését, miután a budapesti helyosztón magabiztos játékkal, 30–0-s győzelmet aratott Csehország ellen. Ugyan kicsit nehézkesen kezdek a mieink, de a félidőre már 13 pontos előnnyel mehettek el.
A második játékrészben jött a gála, és egy csúnya sérülés is. 16–0-s vezetésnél egy szélső futás után a földön maradt Madaras Erik, a magyar amerikaifutball-válogatott és a Fehérvár Enthroners futója, akit végül hordágyon kellett levinni a pályáról.
A legutóbbi kiírás bajnoka a nyitómeccs után hat találkozót nyert meg egyhuzamban, a 2–5-ös mérleggel kezdő coloradóiak ellen pedig 2015 óta zsinórban 16 győzelmet aratott.
Ezúttal viszont pocsékul indult a meccs Patrick Mahomesék számára, a Denver az első támadásából touchdownt ért el Russell Wilson irányításával, majd egy labdavesztés után újabbat, amivel már 14–3-ra vezetett.
Az első félidőben három labdaeladással záró Chiefs két újabb mezőnygóllal szépített a szünet előtt (14–9), de a fordulást követően már nem tudott pontot szerezni, csak három újabb labdaeladás következett, így a Broncos végül könnyedén vágott vissza riválisának (24–9).
Már a harmadik egymás elleni ütközetére készült a két válogatott, a mieink 2015-ben épp a mostani rivális ellen debütáltak (sima 26–7-es vereséggel), majd a Három Nemzet Kupáján visszavágtak Bencsics Márkék, akik ezzel megnyerték a 2018-as tornát.
Ezúttal a magyar csapat első A csoportos Európa-bajnokságának helyosztóján feszültek egymásnak a felek, szépen telt is a jó időben, mintegy 20 fokban a Kincsem Park lelátója már jóval a kezdés előtt. Ahogyan azt már megszokhattuk, a tengerentúli profiliga, az NFL nagyjából minden együttese képviseltette magát egy mez, sapka, póló vagy cipő formájában, de így is a magyar válogatott színösszeállítása volt a leggyakoribb látvány a létesítmény területén. Így például egy szépen kifestett úriember arcán is.
„A válogatott főkolomposaként minden mérkőzésen kint vagyok, és csináljuk a hangulatot. Hogy mit várok a mai meccstől? Szerinted?! De komolyra fordítva, legyen jó meccs” – mondta kérdésünkre.
Akadt olyan válogatottmezes drukker, aki csak mostanában szembesült vele, hogy ebben a sportágban van nemzeti együttesünk.
Sógorommal beszélgettünk még a szerbek elleni foci-Eb-selejtező kapcsán, és mondta, hogy ő jön ide, úgyhogy kijöttem én is, hátha megszeretem
– felelte, és nem is tudtunk erre mást mondani, csak azt, hogy legyen így!
A találkozó előtt Buday Zoltánt, a Pro Football Focus szakíróját is faggattuk az esélyekről, ő kiemelte, hogy sokat nyomott a latban, hogy az előző mérkőzésünkön hamar kidőlt a csehek irányítója.
„Alapvetően rutinosabb az ellenfél, kicsit előrébb jár náluk a sportág, de a hazai pálya és a közönség talán ezt kiegyenlítheti” – vélekedett a szakíró.
A hangulatra amúgy már a meccs előtt sem lehetett panasz, ugyanúgy megjelentek az amerikai elemek és gyorsételek, mint a honi focinézések alapfelszerelésének számító tökmag és szotyi. Izzították a dobokat, dudákat, kereplőket, mindenki készen állt a meccsre.
Érdekesség, hogy épp a cseh válogatott ellen játszotta első mérkőzését a magyar válogatott, 2015. szeptember 27-én 26–7-re győztek a vendégek a budapesti Építők Stadionban.
A válogatott rajtja nemcsak a csapat szempontjából sikerült megilletődötten, hiszen az első támadásunk rögvest egy safetyt érő sackkel ért véget.
Hihetetlen várakozás előzte meg azt a mérkőzést, hiszen hosszú évek után 2015-ben végre eljutottunk oda, hogy magunkra húzzuk a címeres mezt. Közel tíz év távlatából visszatekintve azért rengeteg szempontból még gyerekcipőben járt a válogatott. Az első időszakban nemcsak közel 50 játékost kellett egy csapattá gyúrni, hanem rengeteg, addig kimondottan riválist, vetélytársat kellett egymás mellé állítani, ami azért nem könnyű feladat. Összességében az elsőn valahogy túl kell esni, de nálunk ez inkább két mérkőzés volt, mert a szerbek ellen még nagyobb pofonba szaladtunk bele, ami után sok mindent át kellett gondolni, több szinten
– mondta a debütálással kapcsolatban Bencsics Márk az Indexnek.
Ezt követően viszont az említett belgrádi nagy pofon (56–0) után megindult felfelé a válogatott, és a 2018-as Három Nemzet Kupáján a szlovákok 61–0-s kiütése után 23–15-tel visszavágott a cseheknek, és megnyerte a trófeát.
A bajnoki címvédő Főnökök az első félidőben gáláztak, Patrick Mahomes 323 yardot és három TD-t passzolt, de a csoportrivális Chargers sem hagyta magát, így 24–17-tel mehettek pihenőre a csapatok.
Hogy aztán az addigi pontzáport felváltsák a védelmi megmozdulások, és egészen a meccs végéig kellett várni a sikert bebiztosító TD-re (31–17).
A mieink a csoportkörben 41–0-ra kikaptak Ausztriában (ezzel ért véget egy hétmeccses győzelmi szériánk, mely során feljutottunk az elitbe), majd a franciák elleni védelmi csatában 9–2-re maradtunk alul.
Ellenfelünk Finnországtól (10–42) és Dániától (40–45) kapott ki, így került az alsóházi rájátszásba, ahol a magyar csapat automatikusan döntőssé vált, mivel az oroszokat kizárták a sorozatból.
A New Orleans Saints elleni találkozót remekül kezdte az Amerikai főcsoport Déli divíziójának címvédője, Travis Etienne futott touchdownjaira csak mezőnygólokkal feleltek a vendégek, majd egy triplaváltás után Foyasade Oluokon vitt vissza egy elcsípett labdát, így a záró felvonásra 24–9-es floridai előnnyel érkeztek a csapatok.
Akkor azonban a Szentek nekiláttak nagy hátrányuk ledolgozásának, és előbb egy 16 játékból álló, hét és fél perces támadósorozatot zártak Taysom Hill egyyardos TD-futásával, majd Michael Thomas elkapásával, és a sikeres kétpontos kísérlettel hirtelen máris döntetlen volt az állás (24–24).
A 35 éves Sergio Brownt San Diegóban tartóztatták le, miközben Mexikóból – önszántán kívül – újra belépett az Egyesült Államok területére. A férfinak gyilkosság vádjával kell szembenéznie a bíróságon, közölte az illinois-i Maywoodban működő rendőrség.
A mexikói bűnüldöző szervek szeptember 19-e óta tudtak Brown hollétéről, mondta a nyomozásra jó rálátással bíró egyik forrás a CNN-nek, amely elsőként számolt be Brown letartóztatásáról.
A mexikói bűnüldöző szervek azután toloncolták ki a korábbi profi sportolót, hogy az illinois-i hatóságok elfogatóparancsot adtak ki az édesanyja halálával összefüggésben – mondta a forrás.
Brown kitoloncolása nem zajlott incidensek nélkül, a férfi rendbontást okozott, de nem tudott elmenekülni, tette hozzá az amerikai kiadvány forrása.
A 73 éves Myrtle Brown holttestét szeptember 16-án találták meg a maywoodi háza mögötti patakban. A rokonok azután értesítették a rendőrséget, hogy nem tudtak kapcsolatba lépni a nővel vagy a fiával.
A halottkém beszámolója szerint a nő bántalmazásból származó sérülésekbe halt bele, a megalapozott gyanú szerint gyilkosság áldozata lett.
Sergio Brown a Notre Dame játékosa volt, mielőtt 2010-ben a New England Patriots szerződést adott neki. Összesen hét szezont húzott le a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokságban (NFL) a Patriots mellett az Indianapolis Colts, a Jacksonville Jaguars és a Buffalo Bills csapatában is megfordult.
A 29 éves játékos néhány nappal később visszavonta a kijelentését, azóta minden lehetséges fórumon elmondja, hogy csak viccelt, és esze ágában sincs pornózni, miután szögre akasztotta a stoplist. A pornóiparban érdekelt cégek ennek ellenére tárt karokkal fogadnák őt a szakmában. Az egyik stúdió sajtósa azt mondta, a kiváló atléta remek fizikai formának örvend, ezért nem is kellene gyúrnia, mielőtt kamerák elé állna.
Az xHamster – amely több mint 5 millió pornóvideót kínál ingyenesen – mögött álló csapat szintén izgatott volt a megjegyzésétől. De úgy tűnik, nekik is bele kell nyugodniuk abba, hogy Hill nem vetkőzik meztelenre a nagyérdemű előtt.
A mérkőzés főszereplője a három Touchdownt szerző DJ Moore volt. Az eddig nyeretlen Chicago Bears kiválóan kezdte a mérkőzést, rögtön első támadásából hatpontost szerzett, DJ Moore előbb behúzott egy 58 yardod passzt, majd néhány játékkal később a célterületen belül kapta el Justin Fields 20 yardos passzát. Eközben a Washington támadóegysége látványosan szenvedett, nem tudott előrehaladni, míg a Bears egy mezőnygóllal már két számjegyű előnyre tett szert.
Sőt, kicsivel később újabb célterületen belüli elkapást jegyezhettünk fel DJ Moore neve mellé, akit Fields remek passzával talált meg, 0–17 állt ekkor az eredményjelzőn. A nagyszünet után zárkózott a Washington, de mindössze 20–30-ra tudta megközelíteni riválisát.
A kulcspillanatban viszont a hazaiak rugója, Joey Slye nagyot hibázott, mivel kihagyta a 46 yardról elvégzett mezőnygólkísérletet. A slusszpoén DJ Moore nevéhez fűződött, ezúttal 56 yardos touchdownjával hívta fel magára a figyelmet, mellyel minden kérdést lezárt: 40–20-ra győzött a Bears a Commanders otthonában.
🎩 DJ MOORE
— NFL (@NFL) October 6, 2023
🎩 DJ MOORE
🎩 DJ MOORE
A hat trick in his 5th game as a Bear! @idjmoore#CHIvsWAS on Prime Video
Also available on #NFLPlus https://t.co/YCeYJnyJmB pic.twitter.com/llD1Ppb7vb
A Chicago Bears ezzel szezonbeli első győzelmét aratta, legutóbb pedig még a tavalyi szezonban, pontosan 347 nappal ezelőtt ünnepelhetett sikert.
Kezdjük utóbbival, a 2022-es szezon ezüstérmese, a Philadelphia Eagles ugyan nehezen kezdte a mérkőzést, egészen a második negyed közepéig 3–3 volt az eredmény, de aztán beindultak Jalen Hurtsék. Történt ugyanis, hogy a vendég Eagles a nagyszünet előtt Olamide Zaccheaus óriási elkapott TD-jével szerzett vezetést, majd Jake Elliott mezőnygóljával további három pontot tett fel a táblára. Alább a Philadelphia első hatpontosa.
Hurts stands in the pocket and delivers to Zacchaeus!
— NFL (@NFL) September 26, 2023
📺: #PHIvsTB on ABC
📱: Stream on #NFLPlus https://t.co/NkpBC1YFYJ pic.twitter.com/plwzOOpd8P
A folytatásban az irányító, Jalen Hurts is szerzett egy TD-t, majd a negyedik negyed elején újabb pontszerzéseiknek köszönhetően minden lényegi kérdést eldöntöttek, így idegenben, 25–11 arányban győztek. A Philadelphia Eagles továbbra is hibátlan mérleggel rendelkezik, míg a Tampa Bay elszenvedte első vereségét a szezonban.
Szeptember elején tisztségviselőket küldtek a szövetségtől azért, hogy megvizsgálják annak a lehetőségét, hogy akár már a jövő évi szezontól Madridban, Sao Paolóban és és Rio de Janeiróban játsszanak nemzetközi alapszakasz-mérkőzéseket a csapatok, emellett szóba került az ausztrál kontinens is, de annak kivitelezése a sportvezető szerint nehezebb feladat.
Szóval még nem vagyunk ott, de igen, időt töltünk azokon a piacokon, kapcsolatokat építünk, és megnézzük az ottani stadionokat
–mondta O'Reilly.
Az NFL a spanyolországi potenciális helyszínek közül a legendás futballklub, a Real Madrid otthonát, az Estadio Santiago Bernabéut, valamint az Estadio Metropolitanót, az Atletico Madrid stadionját tekinti első számú lehetőségnek.
Az ügyvezető alelnök szerint nagy az érdeklődés az NFL iránt, ugyanis a tavaly Brazíliában megrendezett Super Bowl-nézőpartin telt ház volt és hihetetlen energia uralkodott a stadionban.
Rovataink a Facebookon