Thomas „ZooMaa” Paparatto abbahagyja a profi játékot. A 25 éves fiatalember „egyszerűen nem tud többet játszani a tökéletes reflexeket igénylő Call of Duty-val”.
A nyílt világú (open world) játékokban óriási szerepe van az úgynevezett „nem játékos karaktereknek” (NPC-nek): a számítógép által irányított utcai gyalogosoknak, házakban, boltokban lézengő figuráknak, így nem mindegy, milyen a mesterséges intelligenciájuk.
Marcin Iwiński, a CD Projekt Red alapítója egy videóban kért elnézést a Cyberpunk 2077 gyenge konzolos teljesítménye és az elképesztő bugok miatt, továbbá a játék jövőjét is felvázolta.
A Bethesda nemrég egy olyan tweettel örvendeztette meg a gamerközösséget, amiben rövid videóteasert láthatunk.
A Romero Games által fejlesztett Empire of Sin az 1920-as évek Chicagójába repít vissza, egy olyan gengszterszimulációs játék, amelyben a rivális bandákkal és a rendőrséggel fel kell vennünk a harcot.
A fő karakterünk kiválasztása után tégláról téglára fel kell építeni saját bűnszervezetünket a nagy tilalmak korában, azaz az 1920-as évek Chicagójában. Olyan maffiavezéreket irányíthatunk, mint Alphonse „Sebhelyesarcú” Capone, Elvira Duarte vagy Angelo Genna. A játékmenet arra épül, hogy bárokat és kaszinókat kell alapítanunk, ellátni őket illegálisan főzött alkohollal, és végül, de nem utolsósorban, meg kell védenünk őket a rivális bandáktól és a rend éber őreitől.
Nem a Cyberpunk 2077 volt az első cyberpunk kaland- és szerepjáték: 1988-ben jelent meg többek között Commodore 64-re is a Neuromancer, amelyet Brian Fargo és csapata készített, akik később a Fallouttal váltak híressé. Még érdekesebb azonban, hogy eredetileg Timothy Leary, az „LSD-pápa” készítette volna az első Neuromancert.
"Glorious Leader!" volt annak a játékprojektnek a címe, amelyben Kim Dzsongunt, a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság vezetőjét irányíthattuk egy 8 bites platformjátékban.
A PS5-kontrollernél, a DualSense-nél tényleg nagyjából azt érzed, ami a játékban történik – sokkal inkább, mint a korábbi „rezgő” kontrollereknél. A Microsoft most, úgy tűnik, a saját, újabb gamepadjaiban is hasonlót szeretne az Xbox Series X/S-hez.
Összeszedtük azokat a videójátékokat, amelyek 2010 óta valamilyen szempontból fontosak, meghatározók, korszakalkotók voltak. Ebbe nem feltétlenül a „legjobb” címek tartoznak bele, ám a legtöbb esetben persze ez összetartozik. Időrendi sorrendben haladtunk – tehát ezúttal nem minőségi sorrendben vettük végig a legfontosabb gamercímeket. A felsorolásból most direkt kihagytuk azokat a közösségi játékokat (PUBG, Fortnite, League of Legends stb.), amelyek már közelebb járnak az e-sport műfajához, és itt most inkább az egyjátékos móddal rendelkező címekre koncentráltunk.
2020-ban, a Covid–19-járvány kitörése ellenére sem állt le a játékipar – sőt, annál is inkább pörgött, mert a home office-ban, karanténban, kijárási tilalom idején otthon maradottak számára szórakozásként a legnagyobb slágernek számított a videójáték. Éppen ezért most sem volt könnyű összeszedni, melyek voltak a legnépszerűbb játékok az idei választékból.
Egy kiskaput kihasználva trükköztek a PlayStation 5 felhasználók világszerte: a PS4-es játékokat tartalmazó PlayStation Plus kollekciót pénzért kínálták a PS4-eseknek. A büntetés: az összes ilyen gamer PS5-konzolját használhatatlanná tették. Egy brazil bíróság ítélete szerint ez már túlzás.
A lengyel szerepjátékot fejlesztő és kiadó céget fenyegető eljárások közül kettő most el is indul, egy New York-i és egy Los Angeles-i ügyvédi iroda perelte be a CD Projektet.
Csoportos kereset fenyegetheti a PC Gamer és a New York Times szerint a Cyberpunk 2077-botrányok miatt a CD Projekt céget, így sokakban felmerült, hogy akár a legendás Witcher-sorozat következő része is veszélybe kerülhet.
Talán nem túlzás azt állítani, hogy minden gamer ismeri, de legalábbis hallott már a World of Tanksről (WoT). A Wargaming.net nemcsak a szárazföldre, hanem a tengerekre is elhozta a WoT-ban megismert freemium, MMO shooter koncepciót, ez a World of Warships, vagyis a WoWs.
A fiatalabb és az örökké fiatal korosztály számára készült PS5-re és PS4-re egyaránt a Sackboy: A Big Adventure, a LittleBigPlanet játékok legújabb része. A Media Molecule új játékában ismét egyre nehezedő logikai és ügyességi kihívásoknak kell megfelelnünk, miközben a PS5 nextgen kontrollerét maximálisan kihasználja a játék.
A műfajteremtő William Gibson legjobb regényeit (például a Neurománcot) idézi a Cyberpunk 2077, amelyben Keanu Reeves egy vagány rocker, lázadó és terrorista, Johnny Silverhand digitális szellemét alakítja. A CD Projekt Red szerepjátéka Night City metropoliszában játszódik, és „V”-t: az általunk kialakott, tetszőleges múltú és nemű zsoldost irányíthatjuk. Xbox Series X-en, Xbox One X-en, PS4 Prón és Google Stadián is teszteltük a játékot.
Rengeteg panasz érte a PlayStation platformokra (PS4, PS4 Pro, PS5) is megjelent játékot, így a Sony besokallt és nemes egyszerűséggel levette a kínálatból a lengyel RPG-t.
A Cyberpunk 2077: az idei év egyik legjobban várt videójátékának készítője felajánlotta a játékosoknak, hogy visszakérhetik a játék árát, ugyanis a boltokba került verzió elég komoly optimalizációs és szoftveres hibákat tartalmazott. A hírre 25 százalék-ot estek a CD Projekt Red részvényei.
Az egyszerre legendásan nehéz és hangulatos, horrorisztikus japán Souls-játékok legelső része, a Demon’s Souls még 2009-ben látott napvilágot. Most csakis PlayStation 5-ön élhetjük át újra a jól ismert, sötét középkori fantasykörnyezet megszépült változatában, milyen is a kőkemény japán RPG-sorozat legelső részének új generációs ráncfelvarrásában újra és újra meghalni.
A PlayStation 4 exkluzív poszt-apokaliptikus akció-kalandjáték összesen hét kategóriában nyert a magyar idő szerint csütörtök hajnali kettőkor megrendezett amerikai videojátékos díjkiosztó rendezvényen. A tatárok ellen küzdő honvéd szamuráj története, a Ghost of Tsushima nyerte a közönségszavazást.
Az új és előző generációs konzolokra (PS4, PS5, Xbox One, Xbox One S, Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S) egyaránt kapható a mai naptól világszerte a Cyberpunk 2077, az The Witcher-sorozatról elhíresült lengyel CD Projekt fejlesztőcsapat új szerepjátéka, amely a William Gibson Neurománc című regénye nyomán, a nyolcvanas évektől rendkívül népszerűvé vált cyberpunk sci-fi univerzumot dolgozza fel.
A Call of Duty: Black Ops Cold Warban a nyolcvanas évek hidegháborúja felforrósodik, miután a CIA „szigorúan piszkos” ügynökeinek szerepében több változatos helyszínen is keresztüllövöldözhetjük magunkat, miközben a legendás „Perszeusz” nevű szovjet kémre vadászunk.
Tavaly március óta a Steam játékáruházban is kapható Ilija Mazo orosz költő és Alexander Ignatov underground játékfejlesztő független videójátéka, a Tél van.
Ray tracinget és 120 fps-t is támogat a Devil May Cry 5 Special Edition: a tavaly megjelent japán akciójáték-sorozat új kiadását Xbox Series X konzolon teszteltük. Ráadásul még Vergil, Dante (a sorozat örökös főszereplőjének) testvére is irányítható karakter a játékban.
Fordulatos, formabontó, kliséktől mentes, abszurd humorral megszórt történetet mesél el a Yakuza Like a Dragon című japán akció-kaland, melynek főszereplője egy naiv, örök vesztes volt jakuza, aki a fél életét börtönben töltötte el.
Nem kell harakirit elkövetniük a Yakuza Like a Dragon készítőinek: a legújabb rész még az új, balek főszereplővel is éppolyan élvezetes, mint az előzőek.
A hatvanas évek Spider-Man rajzfilmsorozata ikonikus nyitó dallamának refrénjében hallhattuk mindig a „figyelmeztetést”: „Nézd csak! Itt jön a Pókember!” A 2018-as PlayStation-exkluzív címében már egyszer megérkezett az egyik hálóvető szuperhős, most viszont Peter Parker elutazott, és Miles Morales, az Irány a Pókverzumból is ismert, fiatal afroamerikai srác helyettesíti.
Az Assassin’s Creed Valhalla 873-ba röpít minket vissza, a ködös Albionba, amikor a dán és a norvég pogány harcosok partra szállva portyáztak a középkori Angliában. A játékban az általunk irányított karakter – aki lehet férfi vagy nő is – egy igazi, harcedzett viking: kegyetlen, fiatal, norvég harcos, aki nem ismer sem istent, sem angolt, ha a rablásról van szó.
Mit gondol Joe Biden, az új elnök az Egyesült Államokban is nagyon népszerű, az országnak hatalmas bevételt hozó, interaktív médiumról? És mit gondoltak az elődjei: Donald Trump és Barack Obama, illetve más politikusok? Vajon kell-e félniük a játékkiadóknak, fejlesztőknek és a videójátékok rajongóinak?
A videójáték tipikusan olyan médium, amelyről mindenkinek valamilyen irányba tartó, határozott véleménye van. Az állandóan visszatérő téma a videójátékok és a valós életbeli erőszakos cselekedetek állítólagos kapcsolata, amely pszichológusok, politikusok, illetve a mainstream média kedvenc, visszatérő témája.
Ugyanakkor napjainkban akkora bevételeket hoz az országnak ez az iparág (a filmipart már rég lehagyták), hogy már ebből a szempontból sem elhanyagolható a politika számára. Tulajdonképpen ebből a szempontból meglepő, hogy a különféle politikusok – pártállástól függetlenül, viszont az éppen aktuális kampányukhoz igazodva - a legtöbbször meglehetősen ellenségesen viszonyulnak a videójátékokhoz.
A 22 éves múltú Codemasters ralijátékok legújabb része: a Dirt 5 azoknak szól leginkább, akik nem a nyers realizmusra, hanem az intenzív autóversenyes élményekre, árkád vezetésre és könnyed szórakoztatásra vágynak.
A Watch Dogs Legionben a nem túl távoli jövőben, Londonban járunk, egy kőkemény diktatúrában, ahol egy diktatórikus kormány mindent és mindenkit irányítani akar, a szabad világ utolsó reménysége pedig a DedSec nevű hackercsoport.
Rovataink a Facebookon