Amikor egy állami szervezet azt kommunikálja, hogy legyél szíves, és otthon maszturbálj, akkor gond van.
A szex és a pornó segíthet enyhíteni a járvány miatti szorongást, a párkapcsolatok pedig sokkal nagyobb terhelés alatt vannak. Hogyan szexeljünk a koronavírus alatt?
A halálesetek csökkenése miatt szerdától felszámolják a főváros fedett műjégpályáján létesített ideiglenes halottasházat. Elkezdődött a gazdasági károk felmérése, ami példa nélküli lehet az országban.
Most kell igazán odafigyelni, hogy továbbra is csökkenjen a fertőzöttek száma. Az egészségügyi miniszter szerint jelenleg nem az a kérdés, hogy mikor nyitják meg Olaszországot, hanem hogy hogyan.
Aránytalanul sok a kisebbségi érinettje a vírusnak, ez pedig komoly társadalmi problémákra világít rá, ami most emberéletekbe kerül.
Az egyik tartományban nem ellenőrizték a pályázókat, ezért a cégek nevében adathalász bűnözők jelentkeztek a támogatásért. A kár több tízmillió euró lehet.
A járvány elleni segélycsomagot csapolták meg. A vakcinák körül meg állami hekkerek szaglásznak.
A statisztikák szerint teljesen általánosnak tekinthető, hogy a covid-19-be sokkal könnyebb belehalni, ha férfiak vagyunk. De miért? Ezt dobta a gép, és nem tudnak változtatni a helyzeten? Vagy valójában nem férfi mivoltuk, hanem a férfiaknál tipikus, de egyébként megváltoztatható viselkedési sémáik okozzák a nagyobb mortalitást? A válasz, ahogy az lenni szokott, a két szélsőérték között van.
El kell fogadniuk a férfiaknak, hogy így rendeltetett, és nem tudnak változtatni e helyzeten? Vagy csak a leküzdhető viselkedési szokások okozzák a nagyobb halálozási arányt?
Májustól szüneteltetik a tevékenységüket az Ortopéd Cipőkészítők Szövetségének tagjai, adta hírül a szövetség az MTI OS-en közzétett közleményében.
Engedélyezte az Európai Bizottság a magyar kormány 31,5 milliárd forintos bértámogatási programját, amely a kutatás-fejlesztésben érdekelt vállalatoknak nyújt segítséget.
Ahogy korábban írtuk, Európa 2020 címmel Nagy Szilárd és Ragány Misa átdolgozta Varga Miklós 1984-es dalát a jelenlegi, koronavírus-járvánnyal sújtott helyzetre reagálva. Ehhez természetesen készült egy videóklip is, amiben maga Varga Miklós is szerepel, és ami már több mint 2,5 millió megtekintésnél tart a Youtube-on. Most megszületett a feldolgozás feldolgozása is, a TV2 Tények és Mokka című műsorainak stábja is elénekelte a dalt, a mellékelt videóban többek között feltűnik Marsi Anikó, Orosz Barbara, Pachmann Péter, Andor Éva és persze Gönczi Gábor is, akinél ugye látszik az évek és a rutin, hiszen már 16 éves kora óta van saját zenekara.
A kereskedelmi csatorna hírosztályának produkciója a vasárnap esti, Neked Énekelek című jótékonysági gálaműsorhoz készült, aminek Ördög Nóra és Till Attila volt a házigazdája. A műsor alatt lehetett licitálni Demjén Rózsi sáljára, ami végül 280 ezer forintért kelt el, és a tájékoztatás szerint hétfőn pedig Mándoki László gitárjára lehet ajánlatot tenni,
Az Egyesült Államok területén 8003 főre nőtt az idősek otthonában bekövetkezett fertőzések miatti halálok száma, harmaduk New York államból került ki. Hozzátartozók azt állítják, hogy az ápolók mindent megtettek, sokszor kukászsákokból csináltak maguknak ruhát, de védőeszközök nélkül ennyire futotta.
Ha az első tesztek bevállnak, akkor elkezdhetik terápiás céllal alkalmazni a kórházakban.
Csapodi Csaba, az ELTE oktatója újra egy olyan témát vett elő, ami sok diáknak szokott nehézséget okozni az érettségin. A trigonometriai számításokról volt szó a háromszögekben a mostani és ezekről lesz szó a következő órán is.
Éppen akkor indult volna be az állatkerti szezon, amikor a járvány miatt nem fogadhatnak látogatókat, így elesnek a főbb bevételeiktől, miközben a gyárakkal ellentétben nem állhatnak le, az állatokat el kell tartani. Állami segítséget egyelőre nem kaptak. Az állatkertek vezetői abban bíznak, hogy júniustól már fogadhatnak látogatókat, ellenkező esetben csak a tulajdonosok, tehát az önkormányzatok menthetik meg őket. A magánállatkertek még nehezebb helyzetben vannak.
A koronavírus-járvány miatt március közepén Magyarországon is leálltak a futballbajnokságok, a gazdasági válságot pedig a klubok is megérzik. Hogy ezen enyhítsenek, több csapatnál megvágták a játékosok fizetését. A bércsökkentéssel szinte mindenki egyetért, de azért akadnak feszültségek a felek között.
A Hivatásos Labdarúgók Szervezete (HLSZ) a játékosokat segíti a vitás ügyekben, a korrekt szerződések elérésében, de a nehéz helyzetbe kerülő futballisták szociális támogatásában is szerepet vállalnak. A járvány miatt előállt helyzetet a HLSZ főtitkárával, dr. Horváth Gáborral jártuk körül.
Franciaországban a fertőzés terjedésének visszaszorítása, és a különösen veszélyeztetett réteg életének óvása érdekében március közepén betiltották az idősotthonok látogatását, majd március végén, amikor a vírus terjedése felgyorsult az országban, Oliviér Veran egészségügyi miniszter tovább húzta a korlátokat azzal, hogy azt javasolta az intézményeknek: a lakók lehetőleg a szobájukból se mozduljanak ki.
Az országban eddig közel húszezren veszítették el az életüket koronavírus-fertőzés miatt, közöttük nagy számban voltak olyanok, akik idősotthonokban éltek. Az elmúlt napokban azonban több országban is úgy határoztak, lazítanak a szabályokon, hogy enyhítsék a lakók és a családtagok küzdelmeit: így határozott Belgium, Nagy-Britannia és Franciaország is, miközben Franciaországban a betegség miatt elhunytak jelentős, körülbelül negyven százaléka idősotthonokból került ki.
Országszerte tüntetéseket tartottak a korlátozások enyhítése miatt Brazíliában, az egyiken részt vett Jair Bolsonaro, Brazília elnöke is. Azt szeretnék, hogy minél hamarabb enyhítsenek az országban a korlátozásokon annak ellenére, hogy ez ellen az egészségügyi hatóságok tiltakoznak.
Az egészségügyi miniszter szerint a koronavírus-fertőzöttek számának növekedése egyenletes, ez igazolja, hogy a korlátozások beválltak. Moszkvában pénzt adnak a gyógyult emberek vérplazmájáért.
Folyamtosan bővülő összefoglaló cikkünket itt olvashatja.
Olyan sokan hívják a koronavírus-fertőzés magyarországi terjedése óta a 116-123-as lelkielsősegély-vonalat, hogy a Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetsége újabb számot tett közzé, írja a 444.hu.
Azt szeretnék, ha például nem állítanák azt, hogy van elegendő védőfelszerelés, miközben az újonnan rendelt felszerelés nem alkalmas, hogy megvédje a frontvonalban dolgozókat.
Egyrészt mert nem hajlandók elegen telepíteni ezeket az appokat, másrészt mert technológiai korlátaik is vannak. De még így is lehet hasznuk a járvány elleni küzdelemben.
Nem telepítik elegen őket, és amúgy se elég pontosak. Ezzel együtt is hasznosak lehetnek azért.
Tovább folytatódik az olajár esése a világban, húsz éve nem volt olyan alacsony a nyersolaj hordónkénti ára, mint hétfőn, és lassan már nincs hova rakni a kitermelt olajat, ugyanis drasztikusan visszaesett a kereslet, írja a Bloomberg. A WTI hordónkénti ára 15 százalékot veszített az értékből, és 15 dollár alá esett, mivel az OPEC+ és a többi kitermelő ország nem tudja ellensúlyozni a járvány sújtotta világgazdaság csökkenő olajigényét.
A járvány miatt drasztikusan visszaesett a kereslet, 20 éve nem volt ilyen alacsony a nyersolaj ára.
A színész a napokban egy rádióműsorban mesélt arról, hogyan teltek a napjaik feleségével, miután márciusban pozitív lett a koronavírus-tesztjük, és kórházba kerültek. Hanks szerint Rita Wilsont sokkal jobban megviselte a betegség, amellett, hogy az énekesnő is azon betegek közé tartozott, aki nem érzett sem szagokat, sem ízeket, nagyon magas láza volt, és annyira émelygett, hogy csak négykézláb tudott eljutni a mosdóig.
Tom Hanks ugyan nagyon fáradtnak érezte magát és voltak izomfájdalmai is, megpróbált edzeni a kórházban, de nem bírta végigcsinálni a 30 perces gyakorlatsort, a harmadánál fel kellett adnia. Amikor pedig az egyik kórházi dolgozónak elmesélte, hogy szeretett volna egy kis testmozgást végezni, de nem ment neki, kicsit furcsán nézett rá, mintha "ő lenne az egyik legbutább ember a Földön", majd annyit mondott, "önnek koronavírus fertőzése van", és ő is rájött, hogy ez nem volt annyira okos dolog.
Legalábbis Silverstone-ban vállalnák ezt. Addig is Leclerc nyer virtuálisan.
A megfigyeléseik szerint a magas hőmérséklet jelentősen csökkentette ugyan a koronavírus hatékonyságát, de még mindig képes volt replikálódni, azaz képes fertőzni.
Sokan szegték meg a kijárási tilalmat az ortodox húsvét napján a nyugat-balkáni országokban, annak ellenére, hogy a politikusok és az egészségügyi szakemberek is otthonmaradásra szólítottak fel mindenkit, írja az MTI.
Az országban enyhítenek az eddigi szigorú intézkedéseken, hétfőtől már kinyithatnak gyárak és gazdaságok, amiket látogathatnak a vendégmunkások is. Közben egyre több fertőzöttet regisztrálnak, tetőzés június előtt nem várható.
Ez az első közös munkájuk, mióta otthagyták a Facebookot. A Rt.live nevű oldal a vírus szaporodási rátáját mutatja államokra lebontva, így segít könnyen áttekinthetővé tenni, hol gyorsul, hol lassul a járvány.
Könnyen érthetően, államokra lebontva mutatja meg, milyen ütemben terjed a vírus. Egyelőre csak Amerikában.
Tönn országban enyhítettek a szigorú korlátozáson, az Egyesült Államokban sok állam viszont még várna ezzel. Ausztráliában már strandra is lehet néhol menni, igaz csak testedzés miatt. Folyamatosan frissülő összefoglalónkat az országok legfrissebb adataival itt találja.
A következő három hónapban várhatóan bővülnek a kényszer-szabadságolások és elbocsátások – derül ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. felméréséből. Az öt főnél nagyobb cégeknél az elmúlt hónap legalább 50-60 ezer fős elbocsátása után újabb 90-100 ezer ember veszítheti el állását.
A Gazdaságkutató Intézet becslése szerint a munkanélküliség elérheti a 10 százalékot is.
A koronavírus-járvány ellen bezárkózott a világ: különféle mértékben, de szinte minden ország boltokat, iskolákat záratott be, szigorított az utazási szabályokon és korlátozta a közösségi érintkezést. Ezeket azonban nem lehet örökké fenntartani, mert se az emberek, se a gazdaság nem bírja el hosszú távon a bezártságot. A vírus terjedésének enyhülésével a világ kormányai el is kezdték felmérni a lazítás lehetőségeit, és több országban már el is kezdődött az óvatos enyhítés. Ez azonban kockázatos lépés, nagy odafigyelést igényel, és még senki nem tudja, mi a nyerő recept (ami ráadásul országonként is erősen eltérhet). Az Európai Unió koordinációt szeretne, a tagországok inkább a saját útjukat járják. Összeszedtük, hogy milyen lazítási stratégiák merülhetnek fel, hogy ezeknek mik a lehetséges buktatóik, és hogy mire készülhet a magyar kormány.
Összeszedtük a lazítás lehetséges forgatókönyveit és a buktatókat. Második hullám szinte biztosan lesz, a kérdés, hogy mennyire felkészülten várjuk. Lehet, hogy még évekig együtt kell élnünk a koronavírussal.