Június végéig mentesülnek más gazdasági területekhez hasonlóan a munkáltatók a munkavállalóik munkabérei utáni közterhek megfizetése alól a turizmus és a vendéglátás kényszerű szüneteltetése miatt leginkább bajban lévő ágazatokban, így a díszkertészeknél, a bor- és szőlőtermelőknél, a pálinka-előállítóknál, a kisüzemi sörfőzdéknél és a vadgazdálkodási szolgáltatóknál is - közölte Nagy István agrárminiszter az operatív törzs keddi online sajtótájékoztatója előtt.
Az eddigieknél is borúlátóbb a francia gazdaság idei teljesítményével kapcsolatban az ország gazdasági és pénzügyminisztere.
Bruno Le Maire egy kedden adott nyilatkozatában azt mondta, hogy a francia hazai össztermék (GDP) az eddig várt 6 százaléknál jelentősebben, 8 százalékkal eshet vissza, amit azzal indokolt, hogy a koronavírus miatt a gazdaság leállítása a tervezettnél tovább tart.
Tovább emelkedett, meghaladta a négyezret a koronavírus-járvánnyal összefüggésben elhunytak száma Belgiumban, az újonnan regisztráltaké azonban jelentős csökkenést mutat. Luxemburg már hét egymást követő napja a járvány lassulásáról adott hírt. Hollandiában mérsékelten, de szintén lassult a járvány terjedése, írja az MTI.
Ezer munkavállalóját, a dolgozók 19 százalékát kénytelen elbocsátani a Wizz Air a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzetben, és az eddiginél is több embert küld kényszerszabadságra.
A légitársaság honlapján megjelent közlemény szerint a felső vezetők fizetését átlagosan 22 százalékkal, a pilótákét, légiutas-kísérőket és az irodai dolgozókét pedig átlagosan 14 százalékkal csökkenti a magyar kötődésű légitársaság. Emellett a cég a bérlési idő lejártával nem hosszabbítja meg 32 idősebb Airbus A320-asának szerződését, így azok visszakerülnek a lízingbe adóhoz.
Az, hogy a koronavírus miatt világszerte bezártak az egyetemek, rengeteg országban vannak érvényben szigorú kijárási korlátozások és tilalmak, ráadásul egyre több ország zárja le a határait, több szempontból is nehéz helyzetbe hozta azokat az egyetemistákat, akik Erasmus- vagy Campus Mundi ösztöndíjjal ebben a félévben készültek külföldön tanulni. Külföldről hazajutni önmagában sem lenne egyszerű feladat, de az ő esetükben komoly hátrányokkal járhat, ha megszakítják az ösztöndíjas tanulmányaikat.
Akik most Erasmus-ösztöndíjasok, a világjárvány miatt ezzel a dilemmával találják szemben magukat. Egyetemisták, akik külföldön készültek tanulni, elmondták, milyen nehéz helyzetbe hozta őket a koronavírus.
A spanyolok már lazítottak az eddigi korlátozásokon, kedden több millióan mehettek újra munkába. Bár közel hatszázan haltak meg megint egy nap alatt, a járvány kitörése óta először csökkent az aktív esetek száma.
Repárszky Ildikó, a Fazekas Mihály Gimnázium vezető tanára az ötödik rendhagyó történelemóra keretében a Kádár-korszakkal foglalkozott.
Az óra témái a következők voltak:
A húsvét utáni plenáris ülés is magától értetődően a koronavírusról szólt. Előbb Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter számolt be az eszközbeszerzésről, majd az ellenzéki képviselők felszólalásaival folytatódott a keddi ülés.
A felsőoktatási hallgatók mellett a 18-55 éves, felnőttképzésben részt vevők is igényelhetik a májustól elérhető, szabad felhasználású, kamatmentes Diákhitel Pluszt, közölte Magyar Péter, a Diákhitel Központ vezérigazgatója kedden a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Az Economist szerint a statisztikákban rengeget olyan áldozat nem szerepel, akik koronavírusosak voltak, de sosem tesztelték őket. A lap azt írja, a kiugróan magas otthoni szívrohamos esetek is koronavírusos megbetegedésekre utalnak.
Szijjártó Péter felszólalásával kezdődött a parlament keddi plenáris ülése. A külgazdasági és külügyminiszter „a világjárvány elleni küzdelem egy fontos aspektusáról tájékoztatta az Országgyűlést”.
A magyarországi élelmiszer-előállítás és a fogyasztókhoz való eljuttatás biztonsága garantált, ehhez számos intézkedést tettek az elmúlt hetekben – mondta Nagy István. Az agrárminiszter is részt vett ugyanis az operatív törzs keddi tájékoztatóján, ahol a magyar gazdatársadalomnak, valamint az élelmiszeriparban, kereskedelemben és logisztikában dolgozóknak mondott köszönetet.
A legrosszabb forgatókönyvre való felkészülés indokolja a tisztifőorvos szerint, hogy hazaküldik a rehabilitációs kezelésre szoruló, vagy a krónikus betegeket a kórházakból. Az agrárminiszter bejelentette a bortermelők járulékmentességét az operatív törzs keddi tájékoztatóján.
A Financial Times azt írja a brit Nemzeti Statisztikai Iroda tájékoztatása alapján, hogy az április 3-i héten rekordot döntött a halálozás Angliában és Walesben, összevetve az elmúlt 15 év ugyanezen heti adataival. Azon a héten 16 387 halálozást regisztráltak, 6 ezerrel többet, mint az elmúlt ötévnyi átlag. A londoni elhalálozások közel fele (46,6 százaléka) azon a héten koronavírus-fertőzötteket érintett, országszerte ugyanez az arány 21,2 százalék volt.
Egy minisztériumi utasítás szerint április 15-ig fel kell szabadítani a kórházak közfinanszírozott ágykapacitásának minimum 60 százalékát. Az elmúlt napokban már több kórházból is érkeztek olyan hírek, hogy elkezdték hazaküldeni a betegeket.
Önnek is vannak ilyen tapasztalatai? Idős, beteg rokonáról, hozzátartozójáról kell otthon gondoskodnia? Úgy érzi, családtagja otthoni ápolása nem megoldható, vagy az otthoni ápolás megnehezíti a gyógyulást?
Írja meg nekünk az ugyelet@mail.index.hu email címre!
Noha keddtől elrendelte Giuseppe Conte olasz miniszterelnök a könyvesboltok, bébiholmit áruló üzlete és az erdészetek megnyitását Olaszországban, több könyvesbolt és bizonyos tartományok is inkább úgy döntöttek, mégsem követik az enyhítést, ugyanis túl korainak tartják azt.
Az MTI híre szerint a járvány gócpontjának tartott Lombardia, Veneto, valamint Piemont és a közép-olaszországi Lazio tartomány sem nyitotta újra a kormány által kijelölt üzleteket. Ugyanígy a déli Campania és Szardínia sem engedélyezte az óvintézkedések első, részleges enyhítését.
Vannak, akik a törlesztési moratórium ellenére folytatják a kölcsöneik visszafizetését. A Bank360 megkérdezte a bankokat, hogy eddig mennyi hitelesük élt a lehetőséggel.
A használtautó-kereskedők közel kétharmada szembesül azzal, hogy bevételei legalább 75 százalékkal esnek vissza a koronavírus-járvány miatt életbe lépett veszélyhelyzet miatt – derült ki a JóAutók.hu felméréséből. A telephelyek csaknem 10 százalékát legkésőbb március 27-ével bezárták, további 40 százalékuk jelenleg csak előre bejelentkező érdeklődők számára nyit ki.
A koronavírus-járványban már több mint 1,9 millióan fertőződtek meg, és a halálos áldozatok száma meghaladta a 120 ezret. A legsúlyosabb helyzet az Egyesült Államokban van.
A hétfő esti hírek szerint az országban újabb 13 ember vesztette életét koronavírus-fertőzés miatt, ezzel 331-re nőtt a járványban elhunytak száma Romániában. A Maszol számolt be arról is, hogy a kolozsvári onkológián 20 főnél mutatták ki a koronavírus-fertőzést, eddig összesen 947 személyt teszteltek, közölte hétfőn Mircea Abrudean prefektus. Az érintettek tünetmentesek, húszból hárman pedig egészségügyi dolgozók: két asszisztensről és egy pszichológusról van szó.
A koronavírus-járvány miatt rengeteg országban túlterheltté vált az egészségügy, emiatt leálltak az oltóprogramok. Az ENSZ szervezetei figyelmeztetnek, ha vége járványnak pótolni kell ezeket az oltásokat, mert a kanyaró is sok gondot okozhat.
Ezért az FIA korábbi vezére, Max Mosley azt javasolta utódának, Jean Todtnak, törölni kellene az egészet.
Valószínűleg még sosem volt olyan weboldal az internet történetében, amelyet néhány ember rakott össze néhány óra alatt, majd pár héttel később már naponta rutinszerűen milliárdnyi látogatást regisztrál ki szerte a világból. Az amerikai Baltimore-ban lévő Johns Hopkins Egyetem koronavírus-nyomonkövető oldala ilyen. Szinte mindenki az itt közölt valós idejű adatokra támaszkodik, a CNN-től a magyar kormányzati koronavírus-oldalig.
Napi egymilliárdszor kattintanak a baltimore-i Johns Hopkins egyetem által üzemeltetett koronavírusadat-közlő térképes weboldalra, amit három ember pillanatok alatt rakott össze. Mit tudnak ők, amit más senki?
Újabb 54 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (Covid-19), ezzel 1512 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 13 beteg, ezzel 122 főre emelkedett az elhunytak száma, és ugyanennyien már gyógyultan távoztak a kórházból – közölték kedden reggel a koronavírusról szóló központi tájékoztató oldalon.
A Koronavirus.gov.hu szerint a 13 újabb halálos áldozat mindegyikének volt valamilyen ismert alapbetegsége; ketten voltak 60 év felett, a többi elhunyt 70 évnél idősebb volt. A nyilvántartás szerint meghalt egy 97 éves nő is, aki a járvány eddigi legidősebb áldozata Magyarországon.
Donald Trump szerint a járvány terjedésének lassítását célzó intézkedések sikeresek, laposodik a terjedési görbe, csökken a diagnosztizált esetek száma - jelentette ki az amerikai elnök a járvánnyal kapcsolatos intézkedéseket irányító kormányzati munkacsoport szokásos napi sajtókonferenciáján a Fehér Házba
Trump bejelentette, hogy a kormányzati munkacsoport csaknem befejezte az ország gazdasági újraindításának tervét. Hangsúlyozta, hogy ebben egyeztet és együttműködik majd a tagállamok kormányzóival, de a végső döntés az övé. Reményei szerint néhány napon belül dönt a gazdasági újraindítás idejéről és körülményeiről. Megerősítette, hogy e döntés meghozatalakor mindenképpen támaszkodik a járványügyi szakemberek tanácsaira.
A török parlament törvényt fogadott el hétfőn este mintegy 45 ezer rab ideiglenes szabadon engedéséről, hogy csökkenjen a börtönök zsúfoltsága és ezzel a fertőzésveszély az új koronavírus járványában - írta az MTI.
Jó reggelt kívánunk, pontokba szedve mutatjuk, mik történtek hétfőn:
Magyarországi hírek:
Hírek a nagyvilágból: